Svobodní: Jíst nepřestaneme. Všichni asi tušíme proč

18.10.2020 16:27

Komentář na facebookovém profilu k vládnímu programu pro zemědělce

Svobodní: Jíst nepřestaneme. Všichni asi tušíme proč
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.
reklama

Vyčlenit 6 miliard na vládní program pro zemědělce je podle nás jednoznačně špatný nápad. Špatný bez ohledu na to, zda tyto peníze skončí v Agrofertu, nebo kdekoliv jinde. Máme pro tento postoj mnoho dobrých důvodů.

Proč s touto podporou a argumenty v článku nesouhlasíme?

  • Zemědělství funguje dál. Stát provoz tohoto segmentu přímo nijak neomezil (narozdíl od posiloven, pohostinství nebo kultury).
  • Zemědělci argumentují sníženou poptávkou po zemědělských produktech. Sníženou poptávku ale bude pravděpodobně zažívat většina podnikatelů napříč obory v důsledku snížené ochoty obyvatelstva utrácet. Máme dotovat třeba výrobce kuchyní, televizorů, nebo mobilů? Navíc zrovna v zemědělství lze očekávat, že pokles poptávky nebude tak zásadní jako v jiných oborech. Jíst nepřestaneme. Všichni asi tušíme proč.
  • Zemědělci argumentují zavřením školních jídelen. Ptáme se: děti, které nebudou ve škole, tak doma nebudou obědvat? Budou výrazně méně konzumovat produkty zemědělství? Odpoví si jistě každý sám.
  • Zemědělci argumentují omezením provozu restaurací. Ptáme se: lidé, kteří nemohou jít do restaurace přestanou jíst? Možná si někteří jídlo objednají, nebo si ho uvaří sami (ze zemědělských produktů)? Možná za jídlo někdo utratí méně, ale možná o to více podpoří za ušetřené peníze jiný segment podnikání? Je to snad nutně špatně?
  • Zemědělství je na dotacích, na rozdíl od jiných oborů podnikání, závislé už dnes. Zemědělství dotujeme 12 měsíců v roce. Chceme ho mít ještě více závislé na veřejných penězích?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Jsme připraveni s vládou diskutovat o podpoře rozpočtu

11:45 Kovářová (STAN): Jsme připraveni s vládou diskutovat o podpoře rozpočtu

Vláda schválila návrh parametrů státního rozpočtu na rok 2021, ale dosud pro něj nenašla nutnou podp…