Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent

08.06.2016 6:29 | Zprávy

Zlínský, Pardubický, Středočeský, Královéhradecký a Jihomoravský kraj. Tam všude by podle aktuálního výzkumu společnosti SANEP zasedli do krajských zastupitelstev kandidáti koalice Svobodní a Soukromníci. Podle dalšího výzkumu, realizovaného společností Phoenix Research on-line, jsou Svobodní a Soukromníci navíc černým koněm voleb v Jihomoravském a Zlínském kraji. Obě strany spolupracují celkem v osmi regionech.

Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent
Foto: red
Popisek: Soukromníci a Svobodní

„Vzhledem k tomu, že řada krajských koalic byla uzavřena teprve v posledních měsících, vnímáme zveřejněné výsledky velmi pozitivně. Nejde ani tak o samotná čísla, jako spíše o skutečnost, že naše preference jdou stále nahoru,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer. Koalice Svobodní a Soukromníci vznikla v krajích Pardubickém, Zlínském, Středočeském, Jihomoravském, Královéhradeckém, Ústeckém, Karlovarském a Libereckém.

Nejlepší výsledek, 11,7 procenta, zaznamenala koalice ve Zlínském kraji, na hodnotu 6,2 procenta pak vystoupaly preference v Pardubickém kraji. Královéhradecký a Středočeský mají shodně 5,9 procenta, jih Moravy pak 5,2 procenta. V Karlovarském kraji má zatím koalice 4,9 procenta a v Ústeckém 3,9 procenta. V Libereckém kraji byla koalice uzavřena až po realizaci výzkumu. „Je zřejmé, že lidé v krajích skutečně vnímají koalici Svobodní a Soukromníci jako věrohodnou šanci na změnu krajské politiky,“ říká předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach.

Svobodní a Soukromníci vidí cestu k lepším krajům v úspornějších krajských úřadech, účinnější pomoc obcím a zbavení se kostlivců ve skříni v podobě velkých dluhů samotných krajů, případně jejich nemocnic. Pro každý kraj je připraven podrobný program, který reaguje na konkrétní problémy. Napříč regiony ale rezonují obdobná témata. Terčem velké kritiky je především systém přerozdělování peněz určených na rozvoj obcí či podporu sportu a kultury.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): Nejdřív strašíte, teď tvrdíte, že je všechno v pořádku

23:07 Babiš (ANO): Nejdřív strašíte, teď tvrdíte, že je všechno v pořádku

Projev na 107. schůzi Poslanecké sněmovny 14. června 2024 k možnému teroristickému útoku.