Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent

8. 6. 2016 6:29

Zlínský, Pardubický, Středočeský, Královéhradecký a Jihomoravský kraj. Tam všude by podle aktuálního výzkumu společnosti SANEP zasedli do krajských zastupitelstev kandidáti koalice Svobodní a Soukromníci. Podle dalšího výzkumu, realizovaného společností Phoenix Research on-line, jsou Svobodní a Soukromníci navíc černým koněm voleb v Jihomoravském a Zlínském kraji. Obě strany spolupracují celkem v osmi regionech.

Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent
Foto: red
Popisek: Soukromníci a Svobodní

„Vzhledem k tomu, že řada krajských koalic byla uzavřena teprve v posledních měsících, vnímáme zveřejněné výsledky velmi pozitivně. Nejde ani tak o samotná čísla, jako spíše o skutečnost, že naše preference jdou stále nahoru,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer. Koalice Svobodní a Soukromníci vznikla v krajích Pardubickém, Zlínském, Středočeském, Jihomoravském, Královéhradeckém, Ústeckém, Karlovarském a Libereckém.

Nejlepší výsledek, 11,7 procenta, zaznamenala koalice ve Zlínském kraji, na hodnotu 6,2 procenta pak vystoupaly preference v Pardubickém kraji. Královéhradecký a Středočeský mají shodně 5,9 procenta, jih Moravy pak 5,2 procenta. V Karlovarském kraji má zatím koalice 4,9 procenta a v Ústeckém 3,9 procenta. V Libereckém kraji byla koalice uzavřena až po realizaci výzkumu. „Je zřejmé, že lidé v krajích skutečně vnímají koalici Svobodní a Soukromníci jako věrohodnou šanci na změnu krajské politiky,“ říká předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach.

Svobodní a Soukromníci vidí cestu k lepším krajům v úspornějších krajských úřadech, účinnější pomoc obcím a zbavení se kostlivců ve skříni v podobě velkých dluhů samotných krajů, případně jejich nemocnic. Pro každý kraj je připraven podrobný program, který reaguje na konkrétní problémy. Napříč regiony ale rezonují obdobná témata. Terčem velké kritiky je především systém přerozdělování peněz určených na rozvoj obcí či podporu sportu a kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černohorský (Piráti): Zavřít důl není jen tak, nejdřív začne OKD vyřizovat administrativu

10:46 Černohorský (Piráti): Zavřít důl není jen tak, nejdřív začne OKD vyřizovat administrativu

Likvidace dolu Frenštát dostala konkrétní obrysy. OKD během následujícího půl roku aktualizuje proje…