Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent

8.6.2016 6:29 dop.

Zlínský, Pardubický, Středočeský, Královéhradecký a Jihomoravský kraj. Tam všude by podle aktuálního výzkumu společnosti SANEP zasedli do krajských zastupitelstev kandidáti koalice Svobodní a Soukromníci. Podle dalšího výzkumu, realizovaného společností Phoenix Research on-line, jsou Svobodní a Soukromníci navíc černým koněm voleb v Jihomoravském a Zlínském kraji. Obě strany spolupracují celkem v osmi regionech.

Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent
Foto: red
Popisek: Soukromníci a Svobodní

„Vzhledem k tomu, že řada krajských koalic byla uzavřena teprve v posledních měsících, vnímáme zveřejněné výsledky velmi pozitivně. Nejde ani tak o samotná čísla, jako spíše o skutečnost, že naše preference jdou stále nahoru,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer. Koalice Svobodní a Soukromníci vznikla v krajích Pardubickém, Zlínském, Středočeském, Jihomoravském, Královéhradeckém, Ústeckém, Karlovarském a Libereckém.

Nejlepší výsledek, 11,7 procenta, zaznamenala koalice ve Zlínském kraji, na hodnotu 6,2 procenta pak vystoupaly preference v Pardubickém kraji. Královéhradecký a Středočeský mají shodně 5,9 procenta, jih Moravy pak 5,2 procenta. V Karlovarském kraji má zatím koalice 4,9 procenta a v Ústeckém 3,9 procenta. V Libereckém kraji byla koalice uzavřena až po realizaci výzkumu. „Je zřejmé, že lidé v krajích skutečně vnímají koalici Svobodní a Soukromníci jako věrohodnou šanci na změnu krajské politiky,“ říká předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach.

Svobodní a Soukromníci vidí cestu k lepším krajům v úspornějších krajských úřadech, účinnější pomoc obcím a zbavení se kostlivců ve skříni v podobě velkých dluhů samotných krajů, případně jejich nemocnic. Pro každý kraj je připraven podrobný program, který reaguje na konkrétní problémy. Napříč regiony ale rezonují obdobná témata. Terčem velké kritiky je především systém přerozdělování peněz určených na rozvoj obcí či podporu sportu a kultury.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Rychlost, efektivita a zejména hrdinné vítězství

21:11 Munzar (ODS): Rychlost, efektivita a zejména hrdinné vítězství

Komentář na facebookovém profilu k bitvě u Zborova.