Svobodní odsuzují plánované zvyšování státních výdajů

08.06.2014 20:03

Svobodní odsuzují plánované zvyšování státních výdajů, které oznámil ministr financí Andrej Babiš. Zvýšení výdajových rámců o dalších 16 miliard a plošné zvyšování platů všech státních zaměstnanců o 3,5 % je pro Svobodné nepřijatelné.

Svobodní odsuzují plánované zvyšování státních výdajů
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Anketa

Pro komunální volby v Praze se formují nová hnutí. O jakém jste doposud slyšeli?

7%
hlasovalo: 2309 lidí
Na růst platů státních zaměstnanců je třeba ušetřit zeštíhlením a zefektivněním státní správy. Pokud se má podle ministra financí stát „řídit jako firma“, měl by stát zvyšovat platy úředníků pouze tehdy, kdy roste blahobyt celé země, tak jako podnik přidává svým zaměstnancům jen tehdy, kdy se daří.

Svobodní nejsou proti případnému zvýšení platů ve státní správě, pokud vláda ušetří peníze jinde – např. dokáže zrušit některé nepotřebné úřady.

„Místo skutečného hledání rezerv v přebujelé veřejné správě, odbourávání zbytečných činností a nesmyslného utrácení nám vláda předvádí, jak vybere víc, a rovněž víc utratí. S hrdostí pak pan ministr uvádí, že každého obyvatele ČR (včetně kojenců), zadluží v příštích letech vždy o dalších deset tisíc korun ročně. Je tak zcela zřejmé, že vládní strany nemyslely své předvolební sliby nezvyšovat daně ani schodek vážně,“ upozorňuje místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk.

Svobodní navrhují přijmout ústavní zákon o vyrovnaném rozpočtu. Německo i Švýcarsko už obdobný zákon mají. Politici mají být odpovědní za své volební období a nemají mandát k zadlužování země na období další. Pokud to považují na nutné, nechť je Ústavou vyžadován na takové rozhodnutí souhlas občanů v referendu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Svobodni.cz

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

22:21 Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

Evropský parlament dnes přivítal na plénu prezidentku Moldavské republiky, Maiu Sandu, a také uznal …