Svobodová (OMMO): Prezident negativně ovlivňuje myšlení lidí

22.02.2018 19:42

Na prezidenta coby staršího, nemocného a náladového muže se dá s jistou mírou korektnosti zvyknout, sotva však na to, co hlásá, když tím výrazně ponouká a ovlivňuje v negativním smyslu slova myšlení a jednání lidí.

Svobodová (OMMO): Prezident negativně ovlivňuje myšlení lidí
Foto: hnutiommo.cz
Popisek: Hnutí OMMO - logo

Mám na mysli např. jeho vztah k ozbrojování občanů (např. domaci.eurozpravy.cz/politika/163246-zeman-o-utoku-obcane-maji-mit-pravo-ozbrojit-se/) nebo podporu vývozu zbraní navzdory rizikům spojených s jejich užíváním v případě nebezpečných a terorismus podporujících zemích (např. www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2062426-zeman-urady-zbytecne-komplikuji-vyvoz-zbrani-do-bezpecnych-zemi).

Ve světle zejména posledního vývoje právě v USA, kde je občanský sektor zatížen stále častěji se projevujícími ozbrojenými ataky zejména ve školních zařízení, se rizika dostupné koupě zbraní běžně mezi občany více nejen prohlubují, ale navzdory odmítání na úrovni zákonodárců byl sám prezident Trump přinucen k podepsání dokumentu, který by zakazoval použití součástky, která by dělala z legálně držené zbraně automat. Tedy, aby se zbraně daly jednoduše upravit na automatické.

Trumpův krok však z hlediska praktické realizace nebude nijak jednoduchý. Při jeho zvolení jej totiž podporovala právě Národní asociace držitelů zbraní (NRA), která lobbuje v nejvyšších patrech americké politiky. Vezmeme-li však v potaz staletími ozkoušenou zkušenost "ozbrojování občana" v USA, opřeného o ústava, a důsledky, kdy se dostupnost zbraní stále více obrací právě proti občanům, sotva se lehkost "lobbingu" ve prospěch zbraní a zbrojařů (např. www.respekt.cz/politika/v-zahranici-porad-berou-slova-milose-zemana-vazne-bohuzel) ze strany prezidenta Zemana ukazuje jako "moudrostí svěcené počínání".

Možná více než na peněženky zbrojařů, údajně také na významnou zaměstnanost ve zbrojovkách či už zmíněný lobbing pro Zemana a jeho blízké okolí by se mělo začít uvažovat, jak vysvětlit příp. pozůstalým, že přeci jen záleží na tom, na koho ty zbraně mířily a proč. A že viníkem není jen ten, kdo stiskne spoušť, ale také sociální prostředí, které je k tomu otevřeně vybízí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janoušek (KDU-ČSL): Co si odnést z oslav 100. výročí naší republiky?

22:47 Janoušek (KDU-ČSL): Co si odnést z oslav 100. výročí naší republiky?

Po celý rok 2018 jsme si různými způsoby připomněli výročí 100 let založení Československa. Oslavy s…