TOP 09: Premiér musí odstoupit

08.12.2019 11:14

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše. Případ se tak vrací policii do fáze vyšetřování. Politici TOP 09 vyzývají premiéra k rezignaci.

TOP 09: Premiér musí odstoupit
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

„Pavel Zeman svým rozhodnutím potvrdil, že je zárukou nezávislosti státních zástupců. Nyní máme trestně stíhaného premiéra s obrovským střetem zájmů. Pokud by mu v takové situaci Miloš Zeman udělil abolici, jak deklaroval, ničím bychom se nelišili od mečiarovského Slovenska,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„V České republice v poslední době řešíme hlavně kauzy premiéra Babiše, jeden den přichází audit Evropské komise, druhý den je obnoveno jeho stíhání a místo abychom se věnovali skutečně podstatným problémům jako je důchodová reforma, vzdělávání a podobně, řešíme dokola problémy jednoho člověka. Je už opravdu načase tuto komedii ukončit, proto vyzýváme premiéra, aby rezignoval,“ dodává předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Díky rozhodnutí nejvyššího státního zástupce jsem naplněn optimismem a důvěrou v náš právní stát. Čelem by se k tomuto rozhodnutí měla postavit i ČSSD a nesetrvávat ve vládě s Andrejem Babišem,“ komentuje kauzu první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin.

„Pavel Zeman zrušil rozhodnutí městského státního zástupce v kauze Čapí hnízdo. Nelze se divit, rozhodnutí městského státního zástupce o zastavení trestního stíhání Andreje Babiše bylo procesně nestandardní a nedostatečně odůvodněné. Premiér by měl odstoupit,“ uvádí europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Základní kostra návrhu ústavního zákona na ochranu vody je hotová

22:24 Ministr Toman: Základní kostra návrhu ústavního zákona na ochranu vody je hotová

Ministerstvo zemědělství s odborníky zpracovalo návrh ústavního zákona na ochranu vody, který bude p…