TOP 09: Selhání vedení města bude stát každého občana při koupi bytů statisíce korun

26.04.2017 16:36

TOP 09 Praha je znepokojena dalším manažerským selháním vedení Prahy (ANO, ČSSD, Trojkoalice), které se tentokrát dotkne přímo peněženek občanů, kteří kupují od města byty.

TOP 09: Selhání vedení města bude stát každého občana při koupi bytů statisíce korun
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Program prodeje bytových domů družstvům, který se rozběhl v roce 2013, se neustále vleče a radní Lacko (ANO) není již třetím rokem schopen tento program dokončit. Díky rostoucím cenám bytů a nájmů v poslední době však občané budou muset vytáhnout statisíce korun navíc. Vedení města se svojí vinou dostalo do situace, ve které už neexistuje dobré řešení, protože nelze prodávat jinak, než podle posudku znalce.

„Nejhorší situace bude asi pro občany na Černém mostě, Řepích a Kyjích, kde budou pokračovat prodeje domů v další etapě. Občané díky protahování prodejů zaplatí zřejmě o polovinu více, než by bylo nutné, kdyby vedení města řešilo věci včas“, konstatuje Martin Dlouhý, předseda TOP 09 Praha, bývalý radní pro zdravotnictví, sociální politiku a bydlení.

Příklad 1:

Bytový dům na Praze 13. V březnu 2015 stanovena odhadní cena 127,7 mil. Kč. V červenci 2016 je cena upravena na 131,8 mil. Kč. Občané zakládají bytové družstvo nutné pro možnost koupě domu a vyjednávají úvěr. Jenže 17. března 2017 přichází překvapení ve formě nového cenového posudku na 203,2 mil. Kč, tedy nárůst o 54 %! Rada hl. města toto urychleně schvaluje 23. března a tisk posílá na zasedání zastupitelstva 30. března 2017. Radní pak na samotném zastupitelstvu tisk zmatečně stahuje z jednání.

Příklad 2:

Bytový dům na Praze 12, na který je v srpnu 2015 stanovena odhadní cena 68,6 mil. Kč. Občané zakládají bytové družstvo nutné pro možnost koupě domu a vyjednávají úvěr. Jenže 17. března 2017 rovněž přichází překvapení ve formě nového cenového posudku na 93,1 mil. Kč, tedy nárůst ceny o 36 %. Rada hl. města toto schvaluje 23. března. Na zasedání zastupitelstva 30. března 2017 pak radní za ANO tisk stahuje z jednání.

      

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STAN povede do eurovoleb Stanislav Polčák

22:42 STAN povede do eurovoleb Stanislav Polčák

Lídrem hnutí Starostů a nezávislých pro nadcházející volby do Evropského parlamentu bude europoslan…