Tiso (TOP 09): Do středočeských nemocnic tečou miliardy korun. Bez koncepce

04.07.2016 17:28 | Zprávy
autor: PV

Středočeský kraj se právě probudil. Aby mohly krajské nemocnice žádat o dotace z Evropských strukturálních fondů, musí žadatel – nemocnice, předložit koncepci rozvoje zdravotnictví Středočeského kraje. Po osmi letech tedy kraj ušil horkou jehlou koncepci rozvoje zdravotnictví.

Tiso (TOP 09): Do středočeských nemocnic tečou miliardy korun. Bez koncepce
Foto: TOP 09
Popisek: Petr Tiso

Jak sami zástupci kraje přiznali, smyslem dokumentu není nastartování koncepčního rozvoje zdravotnictví, ale pouze uspokojení dotačních požadavků.

„Poslední pokus o vypracování strategie zdravotnictví se odehrál v období 2004 – 2008, nebyl však zastupitelstvem schválen, pouze vzat na vědomí. Za dalších osm let nebylo vedení kraje schopno předložit žádný materiál, podle kterého by se mělo středočeské zdravotnictví dlouhodobě rozvíjet. “ uvádí kandidát na hejtmana a lékař Petr Tiso (TOP 09), a pokračuje: „Středočeským krajským nemocnicím chybí promyšlená spolupráce s pražskými nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami. Investice často vyžadují příliš vysoké provozní náklady, jen nové pavilony jsou dotovány sty miliony ročně. Situaci nezlepší ani vynucená krajská zdravotnická strategie 2014 – 2020 kvůli možnosti čerpání peněz z EU, která je zpracovaná jen formálně.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…