Topolánek: EU je na cestě do pekel. Vraťme se k jejím kořenům

07.12.2017 12:37 | Zprávy
autor: PV

Vystoupení Mirka Topolánka na Konferenci o stavu Evropské unie, která se včera vpodvečer za účasti dalších panelistů uskutečnila v Brně

Topolánek:  EU je na cestě do pekel. Vraťme se k jejím kořenům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Mirek Topolánek

Kandidát na prezidenta Mirek Topolánek znovu varoval před aktuálním směřováním Evropské unie. Ta podle něj postrádá vizi a ohrožuje ji nelegální migrace, terorismus, zadluženost a ekonomická nesvoboda. Kritizoval rovněž vzestup politického islámu a mechanismus povinných kvót. Jako recept nabízí Mirek Topolánek návrat k evropským kořenům.

Se svými názory vystoupil Topolánek na Konferenci o stavu Evropské unie, která včera vpodvečer za účasti dalších panelistů, např. poslance Václava Klause mladšího nebo poslance německého Bundestagu Petra Bystroně, proběhla v brněnském hotelu Continental. S projevem nazvaným „Highway from Hell“ vystoupil Topolánek přesně před týdnem také před poslanci Evropského parlamentu v Bruselu.

"Cesta, kterou se dnes ubírá EU, ať už vědomě či nedobrovolně, je dálnicí do pekel. Nepotřebujeme novou Evropu. Braňme tu starou," uvedl doslova Topolánek. Ten současně odmítnul redukovat debatu o budoucím směřování evropské integrace na alternativu mezi členstvím v tvrdém jádru, reprezentovaném například eurozónou, anebo členstvím druhé kategorie. Podle něj jde o brutálně zjednodušující a vydírací taktiku, kterou se sami zaháníme do kouta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.