Tošenovský (ODS): Parlament přestřelil, požaduje 40% snížení emisí

07.02.2014 5:44

Evropský parlament vyzval členské státy Unie ke stanovení tři závazných cílů do roku 2030 pro klimatickou politiku a energetiku. Konkrétně má být dosaženo 40% snížení skleníkových plynů oproti hodnotám z roku 1990, v oblasti energetické účinnosti je stanoven cíl na 40 % a podíl energie z obnovitelných zdrojů by měl stoupnout na 30 %.

Tošenovský (ODS): Parlament přestřelil, požaduje 40% snížení emisí
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský
reklama

Europoslanec ODS Evžen Tošenovský k tomu uvedl: "Stanovení tří závazných cílů by byl nešťastný krok nejen pro český průmysl, ale i pro konkurenceschopnost Evropské unie v celosvětovém měřítku." Usnesení Parlamentu je směřováno evropským lídrům, kteří se budou rámcem do roku 2030 zabývat na jednání Evropské rady v březnu. Evžen Tošenovský v této souvislosti dodal: „V Evropském parlamentu bohužel zase jednou převážilo klimaticko-energetické inženýrství. Pevně věřím, že březnová Evropská rada vrátí tyto přestřelené a neuvážené ambice zpátky na zem.“
 
Evžen Tošenovský zároveň lituje, že usnesení svými hlasy podpořili poslanci ČSSD a KDU-ČSL. "Tyto cíle zcela pomíjejí nejen globální souvislosti, ale i oficiální stanovisko České republiky a českých podniků," řekl Tošenovský. Naráží tak na dobře známou skutečnost, že státy EU se ne celosvětových emisích skleníkových plynů podílejí jen zhruba z jedenácti procent. Bez globální dohody s průmyslovými velmocemi, jako jsou například USA nebo Čína, nebudou mít jednostranné kroky EU na světové klima žádný vliv. Dál bude ovšem pokračovat trend astronomického zdražování energií a postupného úpadku evropského průmyslu.
 
"Pokud by se Evropa řídila názorem socialistů - a také liberálů, ke kterým míří pan Babiš - evropský průmysl by přestal být konkurenceschopný a musel by se odstěhovat jinam. Výsledkem jejich klimatického zápalu by bylo zdražování, nezaměstnanost a samozřejmě zvýšení ceny elektřiny a plynu pro domácnosti," uzavírá Evžen Tošenovský.

Ing. Evžen Tošenovský, Dr.h.c.
 místopředseda strany
 poslanec EP
 člen výkonné rady

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ODS
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

22:09 Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictv…