Třeštíková: Praha vyhlásí výběrová řízení na vedení tří kulturních příspěvkových organizací

15.02.2022 15:09 | Tisková zpráva

V rámci systému periodicky se opakujících výběrových řízení v šestiletých cyklech vyhlásí hlavní město na začátku března výběrová řízení na ředitele/ředitelku tří příspěvkových organizací v oblasti kultury.

Třeštíková: Praha vyhlásí výběrová řízení na vedení tří kulturních příspěvkových organizací
Foto: youtube.com
Popisek: Hana Třeštíková

Právě periodicky vyhlašovaná výběrová řízení na vedení městských organizací mají za cíl vytvořit zdravé konkurenční prostředí, nabídnout co nejkvalitnější služby veřejnosti a současně zajistit předvídatelnost a stabilitu společnosti.

„Na všechny uchazeče a jejich koncepce a vize se moc těším. Věřím, že odborné komise vyberou ty nejlepší, kteří budou mít největší přínos jak pro směřování samotné organizace, tak pro diváky a návštěvníky,“ říká Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy pro kulturu a cestovní ruch.

Nejbližší výběrová řízení na ředitele/ředitelku příspěvkové organizace budou vyhlášena pro Divadlo Na zábradlí, kde je ředitelem Petr Štědroň, dále Divadlo pod Palmovkou, v jehož čele je Michal Lang, a Muzeum hl. m. Prahy, které vede Zuzana Strnadová.

Anketa

Který z nedávných lídrů SSSR či Ruské federace byl nejlepší?

0%
90%
hlasovalo: 33087 lidí

Zájemci mohou očekávat vyhlášení všech tří výběrových řízení na začátku března 2022. Přihlásit se může kdokoli, kdo splní podmínky pro přihlášení do výběrového řízení, tedy i stávající ředitelé či ředitelky. Podmínky a další informace budou vyvěšeny na úřední desce Magistrátu hl. m. Prahy. Uchazeči budou mít přibližně osm týdnů na zpracování konceptů vedení organizací a přihlášek do výběrového řízení. Komise složené ze čtyř zástupců města a pěti nezávislých odborníků budou uchazeče hodnotit v květnu 2022.

Pravidla pro výběrová řízení na vedoucí funkce v příspěvkových organizacích zřízených hlavním městem schválila Rada hl. m. Prahy usnesením č. 976 ze dne 3. 5. 2021. Šestileté cykly výběrových řízení se týkají městských příspěvkových organizací v kultuře, turismu, školství a dalších oblastech. Praha je zřizovatelem celkem deseti divadel a dalších šesti kulturních příspěvkových organizací.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Josef Středula byl položen dotaz

Levice

Proč se podle vás v poslední době nedaří levici? Třeba ČSSD je úplně ze hry a vám jako levicovému kandidátovi na prezidenta také průzkumy nedávají moc velkou šanci. A považujete ANO za levicovou stranu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

18:45 Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

Se závěrem roku přichází bilancování, a v oblasti Ministerstva obrany se není moc čím chlubit.