Trikolóra: Chraňte ohrožené skupiny a otevřete školy

19.01.2021 11:06

Na dnešním jednání sněmovny navrhnou poslanci dva body jednání, které se týkají ochrany ohrožených skupin obyvatelstva namísto plošných uzávěr společnosti a otevření škol v nejrychlejším možném termínu.

Trikolóra: Chraňte ohrožené skupiny a otevřete školy
Foto: Trikolóra
Popisek: Trikolóra
reklama

„Data z Francie říkají, že třetina zemřelých na COVID-19 pochází z domovů pro seniory, data z USA mluví dokonce o 39 %, u nás je to asi čtvrtina. Stát boj proti COVIDU stál minulý rok 500 miliard a podobná částka to bude i letos. Pokud bychom čtvrtinu z rozfofrovaných prostředků použili na ochranu nejohroženějších skupin, vychází to na jednu babičku nebo dědečka hodně přes milion. Jak jsme je tedy ochránili? Málo. Namísto toho se stát soustředí na to, aby maturanti nechodili do školy a na tréninky a nechává krachovat desetitisíce lidí. Místo ochrany zranitelných stát omezuje zdravé,“ uvedl předseda hnutí Václav Klaus mladší.

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10206 lidí

„Na můj nátlak vláda zařídila, že za imobilními občany dojede mobilní očkovací tým nebo praktický lékař, ale mobilní seniory dále nutí jezdit desítky kilometrů do očkovacích center, nebo se registrovat přes internet, když 2/3 z nich ho ani nepoužívají. Takhle dle mě nemá ochrana těch nejzranitelnějších vypadat,“ dodal předseda Národní rady osob se zdravotním postižením a odborný garant Trikolóry pro práci a sociální věci Václav Krása.

Tématu otevření škol se věnovala poslankyně a místopředsedkyně hnutí Zuzana Majerová Zahradníková. „Vláda nemá jakákoliv data, ani nemá snahu je dostat. Například prvňáci a druháci ve škole jsou, třeťáci a čtvrťáci ne – kde jsou data za poslední měsíc o počtu nakažených prvňáků vs. třeťáků. Pakliže jsou čísla stejná, okamžitě otevřete školy. U malotřídek, devátých tříd a maturitních ročníků je to třeba udělat hned,“ uvedla.

„V rodinách, kde je vzdělání na vrcholu hodnot, jde distanční výuka ještě zvládnout. Bohužel takových rodin je u nás menšina. Každý další den, kdy jsou žáci doma, tak prohlubujeme krizi vzdělání v ČR a zvětšují se rozdíly mezi dětmi, speciálně v Ústeckém kraji. Jedna z nejhorších je situace pro mladé lidi v maturitních ročnících, kteří sami teď neví, jak budou maturity probíhat a nemohou se tak adekvátně připravovat,“ uvedla závěrem poslankyně Tereza Hyťhová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Dnešní debata mi potvrdila, že prostě není vůle

23:31 Gajdůšková (ČSSD): Dnešní debata mi potvrdila, že prostě není vůle

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 2. března 2021 k návrhu zákona o zvýšení náhrady příjmu při…