Trikolóra: Jana Maláčová a Matěj Stropnický podle právníků porušili zákon

25.07.2021 13:56 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k přítomnosti ministryně Jany Maláčové a Matěje Stropnického při kontrole jedné z firem na Teplicku

Trikolóra: Jana Maláčová a Matěj Stropnický podle právníků porušili zákon
Foto: volimtrikoloru.cz
Popisek: Koalice Trikolóra/Svobodní/Soukromníci - logo

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a Matěj Stropnický (ČSSD) podle právníků porušili zákon, když se v úterý zúčastnili přepadové kontroly v severočeské firmě Edgewell. Nejenže nebyli od úřadu písemně zmocněni k účasti na kontrole, Matěj Stropnický dokonce neváhal zveřejnit fotografie pořízené uvnitř podniku, včetně informací o provedené inspekci.

„I kdyby oba měli status pozvané osoby, mají povinnost mlčenlivosti o všech skutečnostech, které se při kontrole dozvědí,“ uvedl advokát Daniel Truxa. Absolutně nepřípustné je navíc pořizování fotografií. Pod záminkou zjišťování pracovních podmínek tak došlo k porušení zákona a jmenovaná společnost si tak může nárokovat odškodné po inspekci, která by tuto částku pravděpodobně vymáhala po samotném M. Stropnickém.

Očekávaně se strhla vlna kritiky na jejich adresu – podle odpůrců využil Stropnický celou akci k předvolební kampani, a to dost okázalým způsobem, aniž by si předem celou záležitost dostatečně promyslel. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá nadále účastnit podobných kontrol ve firmách. Podle právníků má ministerstvo práce sloužit jako nestranný posuzovatel nesouhlasů se závěry inspekce, proto do budoucna hrozí jeho podjatost neboli ztráta schopnosti celou situaci objektivně posoudit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Pečujícím rodinám je třeba více pomáhat

12:09 Kaňkovský (KDU-ČSL): Pečujícím rodinám je třeba více pomáhat

Komentář na facebookovém profilu k podpoře terénní sociální a zdravotní služby