Tulpa (SLK): Učitelé odborného výcviku se dětem opravdu věnují

26. 2. 2018 22:09

Na Den španělské kuchyně zavítal do liberecké školy i velvyslanec Španělska

Tulpa (SLK): Učitelé odborného výcviku se dětem opravdu věnují
Foto: youtube.com
Popisek: Petr Tulpa (SLK)

Andaluské gaspacho, valencijskou paellu, pomeranč s olivovým olejem a spoustu jiných španělských národních pochutin spolu s bohatým programem připravili žáci Střední odborné školy v Liberci. Škola se tak zapojila do projektu Asociace školních jídelen ČR s názvem Den španělské kuchyně v českých školních jídelnách. Akci ve čtvrtek 22. února přijel podpořit i velvyslanec Španělska v České republice Pedro Calvo-Sotelo Ibaňéz-Martín.  

Cílem projektu je představit žákům a studentům českých škol španělskou gastronomii, ale také Španělsko jako zemi s bohatou historií, kulturními tradicemi a zajímavými místy pro cestovní ruch, zemi, s níž pojí Českou republiku nejrůznější vzájemné vazby. V rámci akce připravují v určitý den školní jídelny několika desítek základních a středních škol z celé republiky typické španělské pokrmy a výuka se zaměřuje na poznání Španělska a předání informací o této pro mnohé žáky neznámé zemi.

Na SOŠ v Liberci se do přípravy náročného programu zapojilo několik oborů. Pokrmy připravili pracovníci školní kuchyně s pomocí žáků kuchařského oboru na odborném výcviku a pod dohledem šéfkuchaře španělské ambasády. V prostoru jídelny proběhla prezentace Španělska v nejrůznějších podobách. Žáci obchodní a praktické školy představili španělskou gastronomii, žáci oboru provozní služby zhotovili prezentační koláž a švadleny ušily tradiční oděv. Květinová aranžmá ve španělských barvách vznikla pod rukama zahradníků, výstavku typických španělských předmětů naaranžoval internát. Nechyběla ani výstavka potravin, které se ze Španělska dovážejí a jsou běžně k dostání na tuzemském trhu.

„Spolu s panem velvyslancem jsme si prohlédli areál školy, navštívili žáky některých oborů přímo při výuce, zavítali do dílen, do zahradnictví a plně obsazeného internátu. Akce byla z hlediska programu i kvality výrobků připravena na vysoké úrovni, což ocenil i pan velvyslanec. Je vidět, že se učitelé odborného výcviku dětem opravdu věnují a výsledky práce o tom vypovídají,“ zhodnotil akci náměstek hejtmana pro školství Petr Tulpa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Vondrák: Ve třetím kole budeme moci přispět na osm tisíc kotlů

6:28 Hejtman Vondrák: Ve třetím kole budeme moci přispět na osm tisíc kotlů

Státní fond životního prostředí pošle do Moravskoslezského kraje dalších 500 milionů korun. Kraj dík…