Tůma (ANO): Město Ralsko je připraveno bránit se žalobou

07.04.2022 18:45 | Tisková zpráva

Vyjádření starosty Ralska Miloslava Tůmy k dnešnímu článku na serveru Novinky.cz

Tůma (ANO): Město Ralsko je připraveno bránit se žalobou
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Bohužel se stalo to, čeho jsme se obávali. Nejprve ministerstva obrany a zemědělství zabránila dlouho chystanému převodu pozemků v bývalém vojenském prostoru Ralsko mezi Lesy ČR a Vojenskými Lesy a statky ČR a nyní média přichází s informací, že má ministerstvo obrany v čele s Janou Černochovou snahu získat letiště Hradčany pro Armádu ČR.

Celé roky tady společně s Libereckým krajem a dalšími subjekty uvažujeme na tím, jak s bývalým vojenským prostorem Ralsko naložit ve prospěch obyvatel okolních měst a obcí, a nyní ministerstvo pod záminkou ruského vpádu na Ukrajinu, mluví o vojenském letišti. Pro místní lidi by to byla katastrofa a došlo by k omezení jejich práv a majetků.

Letiště je dnes spíše rekreační lokalitou, kde už žádné létání letadel, kromě těch sportovních, nepřipadá v úvahu. Zabrání letiště by znamenalo vyvlastnění soukromých pozemků a bourání staveb domů v městské části Hradčany. Kromě toho nevycházejí ani vzletové poměry pro letadla, musel by se ubourat kopec Červený vrch.

Apeluji proto na představitele Libereckého kraje, v čele s hejtmanem Martinem Půtou, aby neuhýbali z původních představ, že se z vojenského prostoru stane spíše volnočasová zóna, a ponechali letiště ve vlastnictví kraje. Už jen myšlenky o obnovení vojenského letiště nás vrací o minimálně 25 let zpět.

Dále bych chtěl zdůraznit, že město Ralsko je případně připraveno se bránit žalobou, přičemž předpokládáme, že by nás Liberecký kraj podpořil.

Článek najdete ZDE

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…