Unucka (ODS): Doprava na Rudné v Ostravě-jihu bude na tři dny omezena

19. 9. 2019 16:47

Kvůli pokračující výstavbě východní strany Výškovických mostů v Ostravě bude nutné na tři dny omezit provoz na frekventované Rudné ulici. V části vedoucí pod mosty budou muset řidiči s omezením dopravy počítat od sobotního rána do pondělního večera.

Unucka (ODS): Doprava na Rudné v Ostravě-jihu bude na tři dny omezena
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

Doprava na Rudné bude omezena od soboty 21. září 5 hodin do pondělí 23. září 21 hodin, kdy se budou osazovat nosníky silničního a tramvajového mostu. Kvůli bezpečnosti silničního provozu bude Rudná uzavřena vždy pod tou částí mostů, kde se bude pracovat. Auta budou jezdit v „bezpečném“ pruhu v protisměru. 

„Práce jsou naplánovány na víkend, kdy není tak hustý provoz. Trochu se obávám pondělního náporu, ale nešlo to udělat jinak. Prosím proto řidiče, aby se první pracovní den v týdnu obrnili trpělivostí, byli ohleduplní a opatrní. A pokud to bude jen trochu možné, aby zvolili jinou trasu,“ žádá náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka. 

Upřesnil, že v sobotu 21. září v 5 hodin ráno bude převeden stávající jízdní pruh Rudné ve směru na Opavu do protisměru. V neděli 22. září okolo poledne se práce na mostech prohodí a do protisměru bude převeden jízdní pruh ve směru na Havířov. Do původního stavu se vše vrátí v pondělí 23. září ve 21 hodin. 

Ing. Jakub Unucka, MBA.

  • ODS
  • Kandidát na hejtmana ODS Moravskoslezského kraje
  • vicehejtman

Modernizace a rekonstrukce Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě patří mezi největší dopravní stavby Moravskoslezského kraje v regionu. „Je to velmi náročná, složitá a také velmi drahá stavba. Náklady na ni přesáhnou 330 milionů korun. Vzhledem ke kritickému stavu mostů ji však nešlo odkládat. Výsledek ale bude stát za to. Po skončení stavby povede zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které musely být zdemolovány. Nové mosty budou sloužit také cyklistům, jejich součástí totiž bude i cyklostezka,“ řekl náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kuba (ODS): Na opakované komunální volby bude méně peněz

9:29 Kuba (ODS): Na opakované komunální volby bude méně peněz

ODS v Jihočeském kraji poslala lidem v Lenoře 125 000 korun jako dar a příspěvek na obnovu domu poni…