Ústecký kraj: Navigace GPS do všech sanitek krajské záchranky

04.12.2013 21:01

Z finančního daru Severní energetické, a. s. nakoupila Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje dvaašedesát moderních automobilových navigací GPS za více než půl milionu korun. Včera začali pracovníci firmy Radium z Prahy - Velké Chuchle s montáží prvních přístrojů.

Ústecký kraj: Navigace GPS do všech sanitek krajské záchranky
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

Finanční dar 500 000 Kč od mostecké společnosti  Severní energetická a. s. byl po dohodě  jako účelově vázané finanční prostředky využit na nákup navigací, které dál zkvalitní i urychlí veřejnou službu při ochraně zdraví a životů občanů Ústeckého kraje.   

Automobilovou navigaci GPS (Global Positioning System) pořídila krajská ZZS na základě výběrového řízení. Jde o přístroje Garmin Füvi 2547 s doživotní a průběžnou aktualizací mapových podkladů dvou desítek zemí Evropy. Samozřejmě, že vozy krajských záchranářů ve všech 19 výjezdových stanovištích měly v moderní době vždycky nezbytnou navigaci, ale jak nám řekl ředitel ZZS Ústeckého kraje MUDr. Ilja Deyl, postupně musela být  nevyhovující či zastaralá a poruchová zařízení obnovována či po menších sériích dokupována. Teprve nyní bude nejmodernější technika namontována naráz do všech 62 vozů záchranářů. Dostanou ji nejen zásahové „ostré“ sanitky, ale také vozidla záložní.

Moderní navigace s pětipalcovým displejem (úhlopříčka 12,5 cm) jsou od včerejška již v prvních vozech záchranářů, postupně ji pracovníci velkochuchelského závodu Radium, jenž zvítězil ve výběrovém řízení na dodávku navigací i s její montáží, budou montovat na dalších osmi výjezdových stanovištích po celém kraji. Stane se tak rozhodně do letošních Vánoc.  Oficiální předání přístrojů GPS za účasti představitelů dárcovské společnosti i Ústeckého kraje – zřizovatele Zdravotnické záchranné služby, se připravuje na počátek příštího roku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-ustecky.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sehnal (APB): Aliance pro budoucnost roste, náš program lidé podporují

9:57 Sehnal (APB): Aliance pro budoucnost roste, náš program lidé podporují

Aliance pro budoucnost posiluje, což je skvělá zpráva. Máme již z několika průzkumů potvrzeno, že o …