Znalecký posudek firmy Ernst&Young následně určil hodnotu čistého obchodního majetku OKD k 31. prosinci 2005 na 52 miliard korun. Rozdíl mezi prodejní a odhadní cenou tak činí 47,5 miliardy korun. Odhadce, který oceňoval pro Sobotku majetek na 4,5 miliardy, je za to dnes před soudem.
Některé části společnosti vůbec nebyly oceněny vůbec a Bakalovy byly dány úplně zadarmo. Hodnota neoceněného majetku je odhadována na 12 miliard korun. Jako příklad lze uvést 1200 bytů na Kladně, které pak Bakala prodal za 4,2 miliardy, což je téměř stejná cena, za kterou koupil celé OKD.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV