V Bohumíně se preventivně sešla povodňová komise

16.05.2014 10:58

V Bohumíně se dnes ráno kvůli stoupající hladině vody na Odře a Olši sešla preventivně povodňová komise. V tuto chvíli je situace klidná, žádné přímé ohrožení vodou lidem ani jejich obydlím nehrozí. Případná kritická místa v terénu preventivně monitorují jak strážníci, tak dobrovolní hasiči.

V Bohumíně se preventivně sešla povodňová komise
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Situaci na bohumínských řekách i místních tocích od včerejšího večera monitorujeme. V tuto chvíli je situace na Odře i místních tocích klidná, na Olši jsme z preventivních důvodů už teď vyhlásili 2. stupeň povodňové aktivity, abychom se nemuseli za dvě hodiny znovu scházet a vyhlašovat jej. Žádné přímé ohrožení vodou však lidem ani jejich obydlím v tuto chvíli nehrozí,“ uklidňuje místostarosta Bohumína a šéf povodňové komise Lumír Macura s tím, že v opačném případě by se to obyvatelé kritických míst včas dozvěděli.

Zvyšující se hladina řek zatím v Bohumíně žádné komplikace nepřinesla. Situaci a případná kritická místa v terénu však preventivně monitorují jak strážníci, tak dobrovolní hasiči. „Preventivně kontrolujeme, zda na místních tocích nejsou žádné naplaveniny větví či trávy,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí a služeb Jan Jeziorský. V pohotovosti je i povodňová komise, ta se opět sejde v pět hodin odpoledne. To už budou jasné další prognózy vodohospodářů i meteorologů. Připravena je i na případné varování obyvatel, kdyby hrozilo, že by voda měla způsobit problémy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mesto-bohumin.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Podivné rozdělování IT zakázek na Magistrátu hl. m. Prahy

22:09 Prokop (ANO): Podivné rozdělování IT zakázek na Magistrátu hl. m. Prahy

Viděli jste včera TV Nova? Už i v televizi se probírají Hřibovy podfuky. Nejnověji jsou to podivné z…