Valachová (ČSSD): Vaše námitky nejsou zcela namístě

25.05.2021 19:28

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2021 k platům ve školství

Valachová (ČSSD): Vaše námitky nejsou zcela namístě
Foto: archív Kateřina Valachová
Popisek: Kateřina Valachová

Navážu na předřečnici. Přesně tak. Chtěla bycha říct, že mě fascinuje, že úprava programu způsobí takovouto situaci, kdy je zcela nezpochybnitelné, že dochází ke zvyšování ohodnocení učitelů i neučitelů ve školách.

Navíc chci připomenout, že daný zákon má být účinný a má mít dopad až v roce 2023, takže nechápu tu hysterii z hlediska řazení bodů.

A také mě fascinuje debata, která ubírá čas, abychom hlasovali změny týkající se finančních věcí u Centrální banky a tedy zlepšení přístupu mladých lidí k bydlení a k hypotékám anebo že likvidujete čas pro zvýšení ochrany zdravotně postižených také u jedné z vratek ze Senátu. Je to jen hlasování o programu, ne hlasování o zvýšení ohodnocení platů učitelů nebo zvýšení platů, takže tady nemaťte veřejnost.

Naposledy bych chtěla říct, že díky ministryni financí a jejímu přístupu k reformě financování regionálního školství, kterou velká část Sněmovny tady chtěla zlikvidovat před několika lety, se stalo to, na co se čekalo 25 let a k čemu nás OECD vyzývalo, aby finance, které vláda schválí pro učitele, také skončily v peněženkách učitelů.

Takže vaše námitky nejsou zcela namístě.

Také bych chtěla připomenout, že pozměňovací návrh Pirátů prošel ne díky pirátské straně, ta má v této Sněmovně několik hlasů, ale díky tomu, že s nimi hlasovala sociální demokracie, Komunistická strana Čech a Moravy, ale také SPD a všechny strany pravicové části Sněmovny a jenom díky tomu tato novela prošla, takže vaše ataky nejsou zcela namístě. Také bych chtěla připomenout to, co tady zaznělo jako jasná nepravda a dá se to načíst ve stenozáznamu, ministr školství v případě zvýšení ohodnocení učitelů ve všech těchto případech řekl "nesouhlas".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Balatka: Koalice nejsou předvolební podvod

22:35 Senátor Balatka: Koalice nejsou předvolební podvod

Komentář na facebookovém profilu k předvolebním koalicím.