Valenta (SsČR): Ministerstvo plošným zákazem kouření šlape po principu svobody

19. 1. 2015 9:45

Senátor Ivo Valenta protestuje proti návrhu plošného zákazu kouření ve všech restaurací. "Neubírejme lidem svobodu rozhodovat o svém vlastní životě!" říká nahlas.

Valenta (SsČR): Ministerstvo plošným zákazem kouření šlape po principu svobody
Foto: Archiv Ivo Valenty
Popisek: Ivo Valenta.
reklama

Ministerstvo zdravotnictví se definitivně rozhodlo, že navrhne plošný zákaz kouření ve všech restauracích, barech i třeba vesnických hospodách. Jak již uvedl sám ministr Svatopluk Němeček, s tímto návrhem však podle všeho tvrdě narazí během projednávání zákona v dolní i horní komoře Parlamentu.
Na stranu odpůrců plošného zákazu kouření v restauracích se však nestaví pouze zarytí kuřáci, ale také ti politici, kteří upozorňují na postupné, ale vytrvalé ubírání z osobních svobod každého občana.

„Přestože si i já myslím, že nekouřit je „in“ a všichni společně bychom měli přemýšlet, jak o tom přesvědčit především mladou generaci, nemyslím si, že to dokážeme zákazem kouření. Všichni dobře víme, že žádný zákaz nikdy nic nevyřeším a problém spíše eskaloval,“ uvedl nekuřák, senátor Ivo Valenta.

„A co mne překvapuji nejvíce je, že se z české politické scény vytrácejí lidé, kteří se nebojí obhajovat svobodu každého z nás rozhodovat si o svém vlastním životu jako jeden z nejvyšších principů. Po 25 letech od Sametové revoluce je to pro nás všechny hodně špatné vysvědčení. Věřím však, že se nám podaří tento trend otočit a že se mi kolegům v Parlamentu podaří vrátit odvahu uvažovat zdravým selským rozumem,“ dodal odvážně senátor Valenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ivo Valenta
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra: Chceme do Ústavy zavést právo platit hotovostí

22:20 Trikolóra: Chceme do Ústavy zavést právo platit hotovostí

Trikolóra navrhuje zanést do Ústavy České republiky právo platit hotovostí. Hnutí tak reaguje na stá…