Valentová Nersesjan (ČSSD): Přínos kompetenčního centra by měl převýšit prostředky vynaložené na jeho vybudování a provoz

31.07.2016 22:00 | Zprávy
autor: PV

Vytvořit nové pracoviště zaměřené na sběr a analýzu veškerých relevantních demografických dat a zvýšit tak efektivitu rozhodování v sociální oblasti, takový je záměr projektu „Kompetenční centrum", který projednala Rada Zlínského kraje a zároveň schválila uzavření smlouvy na zpracování studie proveditelnosti.

Valentová Nersesjan (ČSSD): Přínos kompetenčního centra by měl převýšit prostředky vynaložené na jeho vybudování a provoz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD

„Tento projekt osobně vnímám jako strategický, protože do oblasti sociálních věcí, ale i do souvisejících oborů jako je například zdravotnictví či školství, může vnést cennou databázi kompatibilních informací, potřebných pro řídící a rozhodovací procesy v mnoha oblastech, ať už se jedná o sociální bydlení, o podporu rodin s dětmi, o zaměstnávání osob se zdravotním postižením, o nabídku sociálních služeb a celou šíři dalších možností. Budou je využívat města, obce, neziskové organizace, školy i zaměstnavatelé, investoři a podnikatelé. Nyní jsme ve stadiu příprav, a pokud by byl projekt schválen, jeho vlastní realizace by probíhala v letech 2017-2018," sdělila krajská radní Taťána Valentová Nersesjan, zodpovědná za sociální oblast.

Kompetenční centrum je uskupení odborníků v určité oblasti, kteří sdílejí a analyzují otevřená data. Většinou tato pracoviště vytvářejí firmy v oblasti IT, aplikovaného výzkumu, strojírenství a dalších oborů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.