Váňa (ČSSD): Zrušili jsme Kalouskovo nesmyslné zdanění výsluh

20.10.2016 11:14 | Zprávy

Byl jsem jedním ze spolupředkladatelů novely zákona o daních, kterou schválila Poslanecká sněmovna. Kalousek v roce 2010 zrušil osvobození od daně výsluh hasičů, policistů, vojáků, celníků a dalších příslušníků bezpečnostních sborů.

Váňa (ČSSD): Zrušili jsme Kalouskovo nesmyslné zdanění výsluh
Foto: cssd.cz
Popisek: Roman Váňa, ČSSD

Tento paskvil jsme napravili. Od příštího roku se nebude danit ani příspěvek na bydlení, který dostávají aktivní vojáci bez služebního bytu.

Mám radost i z toho, že s tento poslanecký návrh získal před projednáním ve Sněmovně také souhlasné stanovisko vlády. Patnáctiprocentní zdaňování výsluh zavedené pravicovou vládou bylo jedním z „úsporných“ opatření, která vedla k totálnímu podfinancování sborů obrany a ochrany naší země.  Výsluhy určitě nejsou součástí příjmu za vykonanou službu a jejich zdanění nemá logiku. Příslušníci bezpečnostních složek si určité sociální jistoty za dobu trvání služby státu určitě zaslouží.

Roman Váňa, místopředseda Poslaneckého klubu ČSSD, předseda sněmovního Výboru pro bezpečnost

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

21:03 Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o programu předsedkyně Evropské komise Ursuly von de…