Vansa (Piráti): Bojový transportér v Centrálním parku Pankrác

30.08.2018 12:07

Formou happeningu s bojovým vozidlem se dnes představují kandidáti Pirátů a nezávislých do Zastupitelstva Městské části Praha 4 v Centrálním parku Pankrác. Chtějí tak připomenout jeden z nejbláznivějších nápadů, který vznikl na radnici Prahy 4 v tomto volebním období. Zároveň také předvedou, jakou formou MČ Praha 4 v praxi naplňuje právo občanů na informace dle zákona 106.

Vansa (Piráti): Bojový transportér v Centrálním parku Pankrác
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

“Komunální politici si oblíbili projekt Smart Cities, který většinou chápou jako drahé hračky nakoupené z veřejných peněz od spřátelených firem. Podle hesla, aby se u toho šlo vyfotit a do voleb bylo hotovo. Ještě absurdnější nápad se však zrodil v MČ Praha 4: provoz autonomního bojového vozidla na ochranu perimetru. Protože si také rádi hrajeme a přišlo nám líto, že se s touto hračkou nemůžou zastupitelé a občané vyfotit, vyrobili jsme pro naši předvolební kampaň model tohoto transportéru v měřítku 1:1 a představujeme jej občanům,” odpovídá lídr Pirátů Prahy 4 Tibor Vansa na otázku, proč Piráti Prahy 4 přivezli bojové vozidlo do pankráckého parku.

Vedle modelu obrněného vozidla, jehož provoz Praze 4 navrhl dnes již neexistující výbor pro energetické úspory pod vedením zastupitele Ivo Vaňka (ANO), se Piráti s občany rozdělí o své bohaté zkušenosti s naplňováním zákona 106 o svobodném přístupu k informací v pojetí úřadu Prahy 4.

Do komunálních voleb vede Piráty v Praze 4 analytik Tibor Vansa, který se profesně věnoval řízení rizik v bankovnictví. Dvojkou na kandidátce je programátor Jan Hora následovaný učitelkou a aktivistkou Petrou Rejchrtovou (nezávislá kandidátka). Hlavními body pirátského programu pro Prahu 4 jsou otevřená radnice a transparentní hospodaření, moderní služby občanům, kvalitní veřejný prostor, metro D a parkování a školství a bezpečnost.

Mgr. Tibor Vansa

  • Piráti
  • garant programového bodu Finance
  • místostarosta městské části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Čeřovský předal medaili Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života

22:13 Primátor Čeřovský předal medaili Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský přijal ve své pracovně Jana Pňakoviče, kterému předal městskou med…