Vařeka (ANO): Občanům města nasadily dvojitého Nelsona jeho bývalé vlády

21.05.2015 10:13 | Zprávy
autor: PV

Dvojitý Nelson je zápasnický chvat, ze kterého není úniku. Proč je o tom řeč? Protože město Příbram se dostalo do právě takového sevření.

Vařeka (ANO): Občanům města nasadily dvojitého Nelsona jeho bývalé vlády
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Příbrami a Jindřich Vařeka (ANO)

Pokud z něj zná někdo rychlou cestu ven, prosím, aby si ji nenechal pro sebe. Nejdříve se však, prosím, zamyslete se mnou.

Město Příbram inzeruje na svých stránkách již mnoho let příležitosti pro investory, kteří mají zájem o pozemky v následujících průmyslových zónách: Balonka (25 ha), Brod (12 ha), Evropská střed (11,3 ha), Evropská východ (11,5 ha) a Evropská západ (1,5 ha).

První jednání s investory máme za sebou. Konzervárna z Lotyšska, německá výrobna prefabrikátů a hlavně zástupci Czechinvestu, kteří hledají vhodné lokality pro investory ve velkém. Ideální jsou podle nich 5 ha zasíťované pozemky. Ty prý nebudou čekat na svého zájemce dlouho. Lotyši poslali přesnou poptávku a přijeli se podívat i s celou delegací. Byli potěšeni (ostatně jako ostatní investoři) informací, že nezaměstnanost v Příbrami se v zimních měsících šplhá až k 15 %. Proto si Plzeňský kraj vozí pracovníky až z Příbramska. V Příbrami je přitom řada středních škol a hlavně tradiční a kvalitní průmyslovka, která ročně vyprodukuje až 110 absolventů technických oborů. Kvalitních pracovních sil je zde tedy víc než dost. Až potud to nemá chybu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

15:01 Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…