Veleba (SPO): Chci, aby zde tato republika zůstala pro další generace

20.10.2015 18:28 | Zprávy
autor: PV

Eskapády kancléřky Merkelové pokračují a je otázka, jak dlouho ji Němci budou trpět. Ještě větší otázka je, co ještě než skončí starému kontinentu vyvede. V neděli slíbila Turkům rychlá víza a další. Já se ptám, jak to, že za nás mluví stále jenom ona? Je snad EU protektorátem Německa a Merkelové?

Veleba (SPO): Chci, aby zde tato republika zůstala pro další generace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba

Jsem Čech a jsem na to hrdý. Jsem hrdý i na svou republiku a myslím si, že na to mám právo a chci, aby tato republika zůstala pro moje děti a další generace a to taková, jaká je. S našimi pravidly života, s našimi tradicemi a obyčeji, s našimi historickými kořeny, které jsou české a hluboké. Velmi mě mrzí názor Evropy,  že naše zemně je xenofobní, neřkuli nepřátelská ke stávající situaci migrantů.  Jsem zklamaný z toho, co se děje a chci, aby se to změnilo.

Proto mně dovolte zamyslet se nad stávající situací , jejími  důsledky ale hlavně příčinami. Česká republika se řadí k východoevropským zemím, které se brání nekontrolovanému přílivu uprchlíků. Je to možná i dané historicky, kdy jsme si prošli totalitním režimem se všemi důsledky a proto se snažíme poučit z vlastních chyb, kdy nám někdo něco vnucoval. Já nejsem a nikdy nebudu proti pomoci lidem, kteří to potřebují,  ale to nelze zaměňovat s povinností  . Souhlasím s tím, že je zapotřebí těmto lidem pomoct, ale musí to být pomoc smysluplná a přínosná pro všechny strany.

Vzpomeňme si na minulý režim a jak jsme slýchávali, že na západě „ nám budou létat pečení holubi do pusy“. A všichni lidé, kteří se rozhodli z nejen  politických důvodů pro emigraci rychle zjistili, že to není pravda!  Promiňte mi toto přirovnání, ale   myslím si , že se historie opakuje!  Určitě není náhodou, že podobné pohádky ve svých zemích poslouchají i stávající utečenci, kteří se po tisících každý den valí do Evropy. Až tváří v tvář realitě pochopí, že to je trochu jinak, pak nastane velký problém, přijde bod zlomu a nastane výbuch. Tedy sociální výbuch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.