Vích (SPD): Další nesystémové faux-pas Evropské unie aneb Zvířata v ZOO mohou skončit

09.08.2016 7:32

Evropská unie zakázala dovážet do členských států přes dvacet druhů invazivních živočichů. Nařízení omezí zásadním způsobem chov zvířat v ZOO a u chovatelů. Jedná se třeba o veverku popelavou, nutrii říční, muntžaka malého anebo nosála červeného.

Vích (SPD): Další nesystémové faux-pas Evropské unie aneb Zvířata v ZOO mohou skončit
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Radovan Vích (SPD)

EU se opět předvádí v plné parádě. Po neschopnosti alespoň nějak řešit migrační krizi a invazi islamistů do Evropy, přichází EU v době dovolených s dalším omezováním svobod jednotlivých států. Tentokrát nikoliv společnou normou na inkoust a vosk, ale zákazem dovážet do členských států přes dvacet druhů invazivních živočichů. Nové nařízení EU tak omezí například nejen soukromé chovatele ale i chov zvířat v nejstarší České Zoologické zahradě v Liberci, kde již skoro 40 let chovají muntžaky malé.

Již jako děti jsme je při pravidelných návštěvách Liberecké ZOO pozorovali, protože byli nazýváni pro své charakteristické zvuky také „štěkající jelínci“. Ale nejedná se jen o tento druh, ale také třeba o nutrii říční, veverku popelavou anebo nosála červeného, kterého Liberecká ZOO také úspěšně dlouhodobě chová. Na zmíněném seznamu EU je nyní 22 druhů invazivních živočichů a 15 rostlin. Uvedené nařízení EU v praxi  znamená buďto nechat si zvířecí jedince na dožití, nebo oddělení skupin samců od samic anebo antikoncepci. Takže po zakřivených banánech, normou na určení objemu vody určené na splachování WC, alergenech, dani na tabák atp. se EU opět předvádí v plné parádě a omezuje tímto krokem suverenitu jednotlivých členských států. Tímto chce EU evidentně opět zdůraznit svou roli a odvrátit pozornost od palčivých problémů sílící migrace, násilností a teroristických útoků, systému přerozdělovacích kvót atd.

SPD požaduje dlouhodobě vypsání celostátního referenda o vystoupení z EU, které by těmto krokům omezujícím suverenitu jednotlivých států ze strany EU dalo jasnou odpověď. Přijďte proto v co největší míře ke krajským volbám a dejte hlas stranám, které hájí národní zájmy. SPD mezi ně rozhodně patří!

Převzato z profilu na PL.cz

Ing. Radovan Vích

  • SPD
  • Člen předsednictva SPD, předseda Regionálního klubu SPD LBK
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Vystoupení z Evropské unie je výhodné

19:43 Okamura (SPD): Vystoupení z Evropské unie je výhodné

Komentář na facebookovém profilu k výhodám vystoupení z Evropské unie