Vinklátová (SLK): Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

21.5.2022 7:37 odp.

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku.

Vinklátová (SLK): Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

„Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Projekt obnovy parku, který ve čtvrtek představí architekt Přemysl Krejčiřík, zkonzultovali a odsouhlasili památkáři, diskutovala o něm a podpořila také liberecká Kancelář architektury města a Rada architektů. „Samozřejmě jsme si vědomi toho, že lidé vnímají Lidové sady jako výstavní čtvrť Liberce a jednu z nejkrásnějších lokalit ve městě. Sami máme k tomuto místu velký respekt. Právě proto jsme postupovali daleko za rámec toho, co je nám dáno zákonem,“ doplnila Květa Vinklátová. „O podporu tohoto projektu bychom se rádi v budoucnu ucházeli v některém z vhodných dotačních zdrojů.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Balaš: Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám

22:24 Ministr Balaš: Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám

Vladimír Balaš se ujal funkce ministra školství