Vinklátová (SLK): Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území

16.01.2019 16:13 | Zprávy

V rámci dělení vyšších daňových příjmů pamatuje Liberecký kraj i na obnovu památek. K dispozici je částka 4,3 milionů korun. Tu kraj rozdělí mezi šest ohrožených památek.

Vinklátová (SLK): Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

„Liberecký kraj podporuje obnovu památek jak z dotačního fondu, tak i z vyšších daňových příjmů. Podporu majitelům památkových objektů na jejich obnovu považuji za důležitou. Často se jedná o rozsáhlé objekty nebo objekty, které jsou v havarijním stavu. Při rozhodování nás zajímá, jak je vlastník sám aktivní nejen v získávání dalších finančních prostředků, ale také jak uvažuje o budoucím využití památky. Tedy zda bude sloužit veřejnosti,“ říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Nejvyšší částka, a to 1 milion korun, připadne na obnovu barokního poutního areálu Kostela Navštívení Panny Marie v Horní Polici. Areál prochází celkovou obnovou, kdy by v průběhu roku 2019 měly být obnoveny venkovní fasády kostela, vnitřní interiéry kostela včetně restaurování mobiliáře kostela (kazatelna, oltáře, varhany, lustry, obrazy), restaurování štukové výzdoby, kamenických prvků a soch a zvonice. Rovněž bude provedena obnova elektroinstalace a dojde tak k nasvícení areálu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Decroix: Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá

22:31 Ministryně Decroix: Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Apoleně Rychlíkové a příznivcům Motoristů.