Vinklátová (SLK): Poznejte kraj na Hřebenovce

12.07.2019 21:40 | Zprávy
autor: PV

Nejdelší vyznačenou hřebenovou trasou v Čechách je již více než 117 let tzv. Blauer Kammweg neboli Modrá hřebenovka, která spatřila světlo světa roku 1902.

Vinklátová (SLK): Poznejte kraj na Hřebenovce
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

První část trasy Modré hřebenovky byla navržena z Ještědu na Růžový vrch. Celá hřebenová cesta měla délku přibližně 60 kilometrů a bylo pro ni dohodnuté jednotné specifické značení, nejčastěji zinkové tabulky s čtyřzubým modrým hřebenem v bílém poli.

K projektu se za krátkou dobu připojil horský spolek pro Ještědské a Jizerské pohoří spolu s Krkonošským spolkem, kteří navrhli pokračování trasy východním směrem. Z Ještědu přes město Liberec po jizerskohorském Hlubockém hřebenu směrem do Tanvaldu a po nejvyšších Krkonošských partiích, až na samotnou nejvyšší horu České republiky Sněžku.

Současná Hřebenovka má dvě větve – severní a jižní. Severní i jižní větev trasy začínají shodně na česko-polském pěším přechodu na mostě přes Jizeru v Orle v Jizerských horách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Dobrovolné poplatky

Kdyby byly poplatky za ČT dobrovolné, což chcete prosadit, jak byste pak v praxi ošetřili, že ti, co je nebudou chtít zaplatit, si pak ČT ani nebudou moc pustit? Mimochodem, financování z rozpočtu, což tato vláda navrhuje, není dobrovolné, uvědomujete si to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Koncepce výstavby AČR 2040 - realistická obrana v nových podmínkách

9:15 Vích (SPD): Koncepce výstavby AČR 2040 - realistická obrana v nových podmínkách

Bezpečnostní prostředí Evropy se zásadně změnilo a válka na Ukrajině ukázala návrat dlouhodobého, vy…