Vinklátová (SLK): Úpravy muzea přinesou víc minerálů i novou fotogalerii Viléma Heckela

27.01.2020 15:05 | Zprávy

Rekonstrukci jednoho ze svých objektů chystá Muzeum Českého ráje v Turnově. Jde o dům číslo popisné 72 ve Skálově ulici.

Vinklátová (SLK): Úpravy muzea přinesou víc minerálů i novou fotogalerii Viléma Heckela
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

Výsledkem bude kultivovaně harmonicky propojený komplex, který nabídne lepší podmínky návštěvníkům expozice i pracovníkům muzea. V letošním roce začne první etapa stavebních úprav — rekonstrukce střechy, jež je v havarijním stavu.

„Díky stavebním úpravám domu, který bezprostředně sousedí s hlavní budovou muzea a je propojen s novou horolezeckou expozicí, vznikne ucelený muzejní areál včetně přednáškových prostor a zázemí pro odbornou muzejní práci. Počítáme s postupnými opravami a samozřejmě budeme hledat dotační zdroje pro jejich financování,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

23:00 Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k útoku ruských dronů