Vítová (ANS): Zabrání Rusko obnově amerických a NATO základen v Libyi?

23.01.2020 5:35 | Zprávy
autor: PV

Na berlínské konferenci vyzval státní tajemník USA Mike Pompeo k „ukončení zahraničních zásahů do Libye, prosazoval zbrojní embargo a trvalé příměří“. Francie, Velká Británie a Itálie udělaly totéž.

Vítová (ANS): Zabrání Rusko obnově amerických a NATO základen v Libyi?
Foto: aliancens.cz
Popisek: Aliance národních sil - logo

Jedná se přesně o ty země, které před devíti lety vyprovokovaly  – pod americkým vedením - válku NATO proti Libyi. Za sedm měsíců provedlo tehdy letectvo NATO 30 tisíc takzvaných misí - tedy náletů, při nichž na lybijské území popadalo přes 50 tisíc bomb a raket. Všechny tam leží doposud!

Libye byla před svým napadením státem, který měl „vysokou úroveň hospodářského růstu a vysoké ukazatele lidského rozvoje“ (jak dokumentovala v roce 2010 Světová banka). Libyjský plán na vytvoření nezávislých ekonomických orgánů Africké unie s vlastními svrchovanými investičními fondy byl zničen. USA a Francie se totiž dohodly, že tento velkolepý libyjský plán na vytvoření africké měny - jako alternativy k dolaru a CFA franku, uvalenému na 14 bývalých afrických kolonií – zablokují válkou.

Státní investiční libyjské fondy, 150 miliard dolarů investovaných do zahraničí libyjským státem a „zmrazených“ v předvečer války, 16 miliard EUR blokovaných v Evropské bance a dalších 10 miliard v jiných bankách EU náhle a navždy prostě zmizely. Nyní se vrcholně pokrytecká EU na berlínské konferenci zavázala poskytnout Libyi tzv. „schopnost budovat národní instituce, jako je ropná společnost, centrální banka a investiční orgán“. To vše v rámci tzv. „strukturálních ekonomických reforem“. Jinými slovy jde o privatizaci veřejných společností – tedy o jejich ukradení západními nadnárodními koncerny. Záměrem je tak legalizovat dnešní libyjský systém.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.