Vlček, Ježák (NaS): Inventura

16.08.2018 22:40 | Zprávy
autor: PV

S blížícím se koncem čtyřleté cyklu jsou tu opět komunální volby a je fair a správné předstoupit s inventurou a říci, co se nám nepovedlo a co se zdařilo.

Vlček, Ježák (NaS): Inventura
Foto: archiv ZJ
Popisek: Tomáš Vlček a Zdeněk Ježák (vlevo)

Celé čtyři roky jsme se snažili pravidelně a otevřeně informovat občany a dávat jim objektivní zprávy, jako protiváhu mnohdy demagogickým, nabubřelým a velkohubým tiskovým zprávám města.

Když se někomu děla křivda, neodvraceli jsme hlavu, nedělali jsme, že problém, nevidíme, i když jsme věděli, že bohužel, budeme muset jít do nepříjemných střetů a konfliktů. Máte to zapotřebí? Tak se nás mnozí ptali. Karty jsou přece rozdány, nemáte hlasy, nic nedokážete. Vždycky, vždycky to má cenu. Zastali jsme se rodičů autistů, zastali jsme se neprávem osočených a dehonestovaných městských policistů, zastali jsme se zaměstnanců příspěvkové organizace Sport, podporovali jsme vznik osadního výboru města, pozvali jsme na jednání zastupitelstva lidi z Dubice odříznuté od města při rekonstrukci železnice, snažili jsme se zvolením přísedícího odblokovat vleklé soudní spory. Jistě, mnohdy jsme neuspěli.

Přes veškerou naši snahu byly nesmyslně zprivatizovány plakátovací plochy, město se díky koaličním zastupitelům zbavilo možnosti získat důležité pozemky kolem nemocnice. Díky nereálným požadavkům ze strany vedení města i zpackanému vyjednávání s krajem nemáme s touto klíčovou institucí žádný smluvní vztah. Obdobně jsme podali desítky, možná stovky pozměňovacích návrhů, které byly smeteny. Vždy jsme se však snažili hledat alternativní řešení, vědouce, že jenom být proti je mnohdy potřeba, ale je to málo.

Některé chyby jdou napravit, některé nikoliv. Současné vedení města jsme kritizovali, ale také v dobrých věcech podporovali, a to celé čtyři roky. Říjen musí přinést tlustou čáru, současné vedení se tak často věnovalo chybám skutečným i domnělým předchozích vedení, až jim nakonec čtyři roky protekly mezi prsty, nestihli prakticky nic, pouze válčili už dávno skončené války a město se nikam neposunulo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…