Volný (JAP): Zbytek vlády nám tady dává najevo, jak nás má na háku

15. 4. 2021 17:36

Interpelace na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna 2021 na předsedu vlády Andreje Babiše ve věci nařízeného antigenního testování.

Volný (JAP): Zbytek vlády nám tady dává najevo, jak nás má na háku
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný
reklama

Dobrý den, dámy a pánové. Ahoj přátelé a kamarádi. Vítám vás u přímého přenosu. Tady v Sněmovně máme jednoho ministra a zbytek vlády nám tady dává najevo, jak nás má na háku.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16199 lidí

A nejen nás jako poslance, ale i vás jako občany. Protože nikomu nestojíte v době covidové krize ani za to, aby tady prostě přišli odpovídat na interpelace, které jsou velice často od vás a jsou to vaše dotazy.

Já tady přečtu nejdřív několik jmen. Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc; doc. MUDr. Martin Balík, Ph.D.; MUDr. Hana Zelená, Ph.D.; Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.; MUDr. Jan Hnízdil; MUDr. Vít Mareček; MUDr. Šimon Reich; MUDr. Soňa Peková, Ph.D.; MUDr. Eva Bojanovská, MUDr. Jana Cibulková, MUDr. Kamila Součková. Plus další desetitisíce lékařů, zdravotních sester, studentů, pedagogů, podnikatelů, živnostníků i seniorů, jsou podepsáni pod peticí Zdravého fóra, která takovým podivuhodným způsobem prošla naším petičním výborem a jejíž video je mazáno ze všech sociálních sítí, jakoby to byla nějaká zbraň hromadného ničení.

A já bych chtě vyzvat pana premiéra, aby zařadil na program jednání vlády jednání o této petici, která vyzývá k tomu, aby se vrátily děti do škol bez testů, bez podmínek, aby se konečně začala cílit ochrana na rizikovou skupinu a aby se rozvolňovaly opatření a postupný návrat do země. S tím, že sám budu navrhovat projednání této petice na půdě Poslanecké sněmovny a při nejbližší příležitosti změnit program. Děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bauer: Kurzarbeit dostal od ODS šanci

15:11 Bauer: Kurzarbeit dostal od ODS šanci

Poslanci ODS dnes ve Sněmovně většinově podpořili kompromisní návrh zavedení podpory v době částečné…