Vondráček (Svobodní): Jak otevřít Česko? Jedině slušnou neposlušností

25.01.2021 9:16

Minulou neděli jsme vyzvali k otevření Česka. Byl to vzkaz nejenom k vládě, ale i každému občanovi, kterému není lhostejná budoucnost naší země.

Vondráček (Svobodní): Jak otevřít Česko? Jedině slušnou neposlušností
Foto: liborvondracek.cz
Popisek: Libor Vondráček
reklama

Dnes víme, že vláda oproti stavu k 10. lednu neotevřela ze svého rozhodnutí skoro nic, ani školy. Trvá tedy naše výzva ke slušné občanské neposlušnosti, která se liší od extrémistické neslušné neposlušnosti.

Těm, co se nebojí své svobody ani odpovědnosti říkáme, otevřete své hospody, vleky, fitka, obchody a další. Otevřete je pro ty, kteří chtějí spolu s vámi vyjádřit svůj postoj k přístupu vlády k lidem. Otevřete pro ty, kteří upřednostňují koncept izolace nemocných, oproti konceptu izolace zdravých – izolace všech.

Švédsko je názornou ukázkou toho, že když stát přistupuje k lidem jako ke svobodným a odpovědným občanům, přináší to lepší výsledky i z hlediska čísel zemřelých s COVID.

Dnes není třeba opakovat argumenty vyřčené na demonstraci přítomnými řečníky, včetně vzdáleně přítomného profesora Berana. Dnes je třeba říct, jak na to? Jak otevřít? Jak může každý z Vás pomoci s otevíráním Česka?

Jednoduše! Chovejte se svobodně a odpovědně. Držte se nejen tří R, ale pracujte i se třemi O – odvaha, ohleduplnost a odolnost. A pro konkrétní instrukce, jak se chovat, jako zákazník, provozovatel nebo jen podporovatel otevření Česka, se podívejte na návody na chciplpes.cz. Zítra budou tisíce lidí otevírat Česko, tak buďte také u toho a dejte vědět hrdě svým přátelům na sociálních sítích, že se vlastní odpovědnosti nebojíte a budete u toho.

A hlavně nezapomeňte, že mezi slušnou a neslušnou občanskou neposlušností je velký rozdíl!

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Vítková: Podporujeme venkov a místní akční skupiny

10:07 Senátorka Vítková: Podporujeme venkov a místní akční skupiny

Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova předložila na plénu Senátu návrh usnesení k financování místn…