Vostrá (KSČM): Dvakrát měř, jednou řež platí i pro premiéra

05.02.2014 9:23 | Zprávy

Bohuslav Sobotka ve snaze věnovat se chvíli jinému tématu než obsazování pozic ve vládě si odskočil na večerní návštěvu Brna. Rozhodl se totiž podpořit výstavbu velkoskladu americké společnosti Amazon a to i s vládní garancí výstavby dálničního přivaděče.

Vostrá (KSČM): Dvakrát měř, jednou řež platí i pro premiéra
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Ostatní developeři by teď mohli právem cítit potřebu jít za premiérem, jestli jejich projekty také takto podpoří a připraví jim třeba sjezdy z dálnic. Doufám, že se před Úřadem vlády nebudou tvořit fronty developerů a zahraničních investorů. Bohuslav Sobotka se vyjádřil zároveň i k tomu, že se ve velkoskladu vytvoří mnoho nových pracovních míst. To je samozřejmě velmi kladný bod. Pevně věřím a doufám, že budou existovat ve smlouvě vymahatelné závazky od Amazonu ohledně vytvoření pracovních míst a řešení dopravní situace, kterou velkosklad znatelně ovlivňuje. Již v minulosti vláda České republiky podobně narychlo finančně podpořila například vznik továrny LG Philips v Hranicích na Moravě. Výsledkem bylo, že továrna zaměstnala třetinu slibovaného počtu zaměstnanců a navíc najímala levnou zahraniční pracovní sílu. Dnes je provoz této továrny dokonce ukončen, i když stát tato hurá akce stála přes 1,6 miliardy korun. Doufám tedy, že premiér přistupuje odpovědně k tomuto projektu, protože stavba skladu Amazonu může mít kritický dopad jak na dopravu kolem Brna, tak i na už tak přetíženou dálnici D1. Takzvaně dvakrát měř, jednou řež. Pracovní místa jako kompenzace pro naše občany musí být vymahatelně garantovaná, aby nám nezůstaly pouze rozryté dálnice a okruhy plné kamionů pro sklad plný levné zahraniční pracovní síly a naši občané jako již mnohokrát v minulosti splakali nad výdělkem.

Ing. Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČM

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kscm.cz

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): ÚOHS neplní to, co má

9:15 Pospíšil (TOP 09): ÚOHS neplní to, co má

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k fungování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže