Vostrá (KSČM): Úřední maturity problém neřeší

24.04.2021 7:34

Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) při jednání o maturitách ve Sněmovně znovu zvedla nápad premiéra Andreje Babiše na "úřední maturity", tedy udělení maturitní známky bez zkoušek podle průměru za studium.

Vostrá (KSČM): Úřední maturity problém neřeší
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Je smutné, jak daleko celá situace ve školství zašla. Ministerstvo školství (ale i vláda obecně) mělo minimálně od září, kdy bylo zcela jasné, že nás druhá vlna nemine, čas na přípravu krizového scénáře, díky kterému by garantovalo všem žákům a studentům, že budou připraveni na přijímací i závěrečné zkoušky, ale hlavně na profesní život.

Tohle přeci nejde. Úřední maturita je podle mého názoru „začátkem konce“. Žáci i studenti přišli o téměř rok a půl vyučování ve škole. Jak jim ho vynahradíme? Tady jde o závažný problém, který jen maturitou „zadarmo“ nevyřešíme. 

Převzato z profilu.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Miloslava Vostrá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Piráti se začínají rozpadat

21:18 Okamura (SPD): Piráti se začínají rozpadat

Komentář na facebookovém profilu ke dvěma odchodům od Pirátů