Votava (LEV21): Zmatený Turek, dnes neví, jaká bije…

25.11.2015 21:33 | Zprávy

Při pohledu na nešťastného „Turka“, jsem si vzpomenul na koktajícího majora Terazkyho z Černých baronů: „ Jsem z toho naozaj celý zmetený…! “ Také ten „Turek“ se do toho pěkně zamotal. Nejdříve střelil po letadle, opravdu trefil a potom začal teprve myslet.

Votava (LEV21): Zmatený Turek, dnes neví, jaká bije…
Foto: archiv
Popisek: Přemysl Votava, Národní socialisté

Tak jsme se postupně dozvěděli, že to bylo ruské nepřátelské letadlo, potom jakési neznámé…a dnes již ten „Turek“ neví, proti komu vlastně bojuje. Proti Rusku, nebo proti Islámskému státu ? Přitom bombarduje ty statečné Kurdy, jedinou sílu, která v pozemních bojích čelila ISIS.    

On ten „Turek“ se do toho dostal trochu nevině. Už dva roky EU (NATO) trestá Ruskou federaci sankcemi, již dva roky EU (NATO) vede nevyhlášenou válku proti Ruské federaci. Přes média byla vyvolána nenávist ke všemu  ruskému, nenávist, která nemá v poválečné době obdoby. Položit květiny u hrobů sovětských vojáků je málem trestným činem.

Turecko je členem NATO, je součástí sankcí a tlaku na Ruskou federaci. Mezitím však se přes Turecko přivalil do Evropy milion migrantů, především z islámských zemí. A vše vrcholilo v Paříži, která s islámským terorem si prožila své hrůzné dny. Obdobně další města v západní Evropě obchází strach. Nepřítelem číslo jedna už není Rusko. Proto se stalo, že problém radikálního islámu, zatlačil do pozadí protiruské tažení.

Doba se začala měnit. Roční hra Západu na boj proti ISIS v Sýrii se změnila vstupem Ruska na syrské bojiště. ISIS začal mizet ze Sýrie. Sestřelením ruského letadla Su -24 nad Sýrií, Turecko odkrylo své zájmy. Čekala se pochvala od Západu. Přišla jen z tradičně protirusky rozjásané Ukrajiny, jinak to byly jen rozpaky.

Evropa potřebuje Ruskou federaci. 

Proto dnes, po včerejších silných slovech, premiér Turecka Ahmet  Davutoglu volá po klidu a udržení přátelských vztahů s Ruskem.  Jeho slova jsou až výmluvná, „ Neměli jsme a nemůžeme přerušit vztahy po tomto incidentu….Rusko je naším přítelem, sousedem a velice důležitým partnerem….Dvoustranné vztahy nesmí být obětovány….“

Sestřelení letadla Su-24 nad Sýrií je prvním takovým vážným konfliktem po mnoha, mnoha letech. Co se stane zítra, pozítří…Stačí přeletět hranici o 100metrů a budeme bombardovat ?

Vzpomínám si na onoho mladého německého pilota Mathiase Rusta, který si v květnu 1987 udělal výlet a přistál na Rudém náměstí v Moskvě. Tedy hluboko v SSSR.  Připomínám, že to bylo to v době stupňovaného napětí mezi USA a SSSR. Ač byl stíhačkami sledován, nikdo nedal povel ke střelbě, nikdo jej nesestřelil, proto ani nezačala válka…..

Známe to staré české přísloví, „ dvakrát měř, jednou řež“ . A to chybělo tomu dnes koktajícímu nešťastnému „Turkovi“.    

Přemysl Votava 
(Národní socialisté-LEV21)

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Most v Týně nad Vltavou už slouží veřejnosti

17:17 Hejtman Kuba: Most v Týně nad Vltavou už slouží veřejnosti

Prakticky zcela nový, 130 metrů dlouhý a 13,6 metrů široký most přes Vltavu je od pondělí připraven …