Vrchovský (SZ): Okamžitě přijdete o končetinu nebo se můžete otrávit

21.12.2015 14:10 | Zprávy
autor: PV

Podivné machinace se skládkou odpadu z ostravských lagun, který je pravděpodobně toxický neřeší nikdo již 4 roky. Selhává místní samospráva, selhává stát, selhává celý systém. Naučí se někdy obyvatelé Ostravy, kterým lokální politici doporučují, aby v jedovatém prostředí neplodili děti, bránit? A je to vůbec v prostředí absolutní dystopie možné? Podívejte se na reportáž České televize, na celý případ upozorňuje Ladislav Vrchovský z ostravské Strany zelených.

Vrchovský (SZ): Okamžitě přijdete o končetinu nebo se můžete otrávit
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

„Na povrchu nemusí vypadat vůbec nebezpečně, ale můžete šlápnout do rozžhavené strusky a okamžitě přijdete o končetinu nebo se můžete otrávit. Přesto na haldách žili lidé, které k tomuto riskantnímu způsobu života donutila jejich sociální situace,“ uvádí v dokumentu Ladislav Vrchovský (SZ).

Haldy tvoří miliony tun vytěžené hlušiny z ostravských dolů o rozloze 82 ha. Počátky jejího založení pravděpodobně sahají do doby před rokem 1920. V roce 2011 zakázala společnost RPG RE Land, která je majitelem pozemku, vstup na haldu. Tento zákaz zdůvodnila tím, že nelze zaručit bezpečnost osob a majetku nacházejících se na haldě. Zákaz byl však v roce 2012 odvolán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.