Vrecionová (ODS): Rozvoj venkova není možný bez živnostníků, rodinných farem, služeb a infrastruktury

04.08.2018 8:37

Největší výzvou pro Spolek pro obnovu venkova (SPOV) je bránit vylidňování našeho venkova.

Vrecionová (ODS): Rozvoj venkova není možný bez živnostníků, rodinných farem, služeb a infrastruktury
Foto: senat.cz
Popisek: Veronika Vrecionová

V průběhu sympozia „Venkov v proměnách času 1918-2018“, které SPOV ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem v Praze a dalšími partnery zorganizoval k výročí 100 let existence naší země, to uvedla předsedkyně spolku a místopředsedkyně zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Veronika Vrecionová.

Naplnění tohoto cíle patří také podle předsedkyně SPOV k prioritám ODS. „Toho však nebude možné dosáhnout bez podpory aktivních obyvatel venkova se vztahem ke své obci a místnímu prostředí, především z řad menších a drobných živnostníků nebo zemědělců,“ zdůrazňuje Veronika Vrecionová.

Venkov se podle ní stále ještě potýká s nedostatečnou nebo zastaralou infrastrukturou a absencí základních služeb. Tíží jej i nadměrná byrokracie, centrální rozhodování na úrovni ministerstev a nedostatek peněz k zajištění základních potřeb obcí. Řešením je podle Veroniky Vrecionové změna zákona o rozpočtovém určení daní ve prospěch zvýšení příjmů především nejmenších obcí do 500 obyvatel. „Avšak za podmínky, aby o využití těchto finančních prostředků mohli v maximálně možné míře rozhodovat obecní zastupitelstva a lidé z místa,“ upozorňuje Veronika Vrecionová.

Velice by pomohlo podle předsedkyně SPOV například i systémové zavádění vysokorychlostního internetu jako moderního komunikačního prostředku, který může obyvatelům venkova pomoci operativně řešit jejich potřeby a požadavky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Místo dodávek zbraní příměří!

22:21 Kavij (KSČM): Místo dodávek zbraní příměří!

Jedno z hesel během chystaných tradičních velikonočních mírových pochodů na území Německa, které le…