Vrecionová (ODS): Rozvoj venkova není možný bez živnostníků, rodinných farem, služeb a infrastruktury

4. 8. 2018 8:37

Největší výzvou pro Spolek pro obnovu venkova (SPOV) je bránit vylidňování našeho venkova.

Vrecionová (ODS): Rozvoj venkova není možný bez živnostníků, rodinných farem, služeb a infrastruktury
Foto: senat.cz
Popisek: Veronika Vrecionová
reklama

V průběhu sympozia „Venkov v proměnách času 1918-2018“, které SPOV ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem v Praze a dalšími partnery zorganizoval k výročí 100 let existence naší země, to uvedla předsedkyně spolku a místopředsedkyně zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Veronika Vrecionová.

Naplnění tohoto cíle patří také podle předsedkyně SPOV k prioritám ODS. „Toho však nebude možné dosáhnout bez podpory aktivních obyvatel venkova se vztahem ke své obci a místnímu prostředí, především z řad menších a drobných živnostníků nebo zemědělců,“ zdůrazňuje Veronika Vrecionová.

Venkov se podle ní stále ještě potýká s nedostatečnou nebo zastaralou infrastrukturou a absencí základních služeb. Tíží jej i nadměrná byrokracie, centrální rozhodování na úrovni ministerstev a nedostatek peněz k zajištění základních potřeb obcí. Řešením je podle Veroniky Vrecionové změna zákona o rozpočtovém určení daní ve prospěch zvýšení příjmů především nejmenších obcí do 500 obyvatel. „Avšak za podmínky, aby o využití těchto finančních prostředků mohli v maximálně možné míře rozhodovat obecní zastupitelstva a lidé z místa,“ upozorňuje Veronika Vrecionová.

Velice by pomohlo podle předsedkyně SPOV například i systémové zavádění vysokorychlostního internetu jako moderního komunikačního prostředku, který může obyvatelům venkova pomoci operativně řešit jejich potřeby a požadavky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): V roce 2030 bude Praze chybět hrozivých sto tisíc bytů

20:33 Prokop (ANO): V roce 2030 bude Praze chybět hrozivých sto tisíc bytů

Týdenní report z Jižního Města (29. 06. – 05. 07. 2020)