Výborný (KDU-ČSL): Účelem manželství není ošetřit vztah dvou lidí

07.04.2019 15:49 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k mezinárodní konferenci na téma ústavní definice manželství

Výborný (KDU-ČSL): Účelem manželství není ošetřit vztah dvou lidí
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

V Poslanecké sněmovně se i pod mojí záštitou poslance a člena ústavě právního výboru uskutečnila mezinárodní konference na téma: Proč potřebujeme ústavní definici manželství?

Kromě právníků a zákonodárců na ní vystoupili i zahraniční hosté se zkušeností s debatou okolo hodnotových otázek v zahraničí. Já jsem připomněl potřeba poskytnout manželskému svazku muže a ženy, coby jednomu ze základních kamenů společnosti, zvláštní uznání a ústavní ochranu je v dnešní turbulentní době, v níž se setkáváme s všudypřítomnými snahami o relativizaci a bourání vzorů, ať již sebelépe osvědčených, aktuálnější než kdy dříve.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Výzva): Mrazivé shrnutí Fialovy vlády Nejvyšším kontrolním úřadem

14:02 Kubisková (Výzva): Mrazivé shrnutí Fialovy vlády Nejvyšším kontrolním úřadem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zprávě NKÚ.