Vymazal (Piráti): Inspirovali jsme se kanadským zákonem o konopí

08.08.2018 19:48 | Zprávy
autor: PV

Zástupci Pirátské strany se v Kanadě setkali s poslancem Nathanielem Erskine-Smithem, který předložil v červnu schválený zákon o konopí. Ten umožňuje konopí legálně přechovávat, pěstovat nebo si obstarat ve státem kontrolovaných obchodech.

Vymazal (Piráti): Inspirovali jsme se kanadským zákonem o konopí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Kanadský zákon se stal významnou předlohou při tvorbě návrhu regulace konopí v České republice. Naše novela je však zdrženlivější a počítá pouze s možností samopěstování za přesně daných pravidel. Cílem regulace je omezit působení černého trhu, chránit nezletilé a ukončit stigmatizaci a kriminalizaci konopí i jeho uživatelů,” vypočítává poslanec Tomáš Vymazal. Návrh novely zákona předloží do konce roku ve Sněmovně poté, co projde připomínkami veřejnosti i odborníků.

„Povolení a regulace pěstování konopí je cestou k výraznému omezení černého trhu s omamnými látkami a také částečnou odpovědí na letitý problém s předraženým a často také nedostupným léčebným konopím. Zamezí kriminalizaci nevinných, kteří pěstují omezené množství konopí pro vlastní potřebu. Překročení jasně definovaného omezeného množství bude nicméně i nadále trestným činem. Novela reflektuje reálný přístup ke konopí v naší společnosti, který nelze ignorovat. V ČR jsou podle nedávné studie Národního monitorovací střediska pro drogy a závislosti řádově stovky tisíc lidí, kteří získávají konopí nelegálně a využívají jej pro léčebné účely, přičemž se jedná o občany, kteří chodí do práce, platí daně a žijí spořádaný život. V těchto případech je kriminalizace nevinných lidí zkrátka neodpustitelná,“ vysvětluje Pirát Tomáš Vymazal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

15:01 Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…