Vystrčil (ODS): Novelu stavebního zákona projednají odborníci v Senátu

22.09.2015 12:46

Územní řízení, stavební řízení a posuzování vlivu na životní prostředí, takzvaný proces EIA. Pokud Parlament v budoucnu schválí změnu připravované novely stavebního zákona, bude možné sloučit celý povolovací proces do jednoho řízení.

Vystrčil (ODS): Novelu stavebního zákona projednají odborníci v Senátu
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

Navrhovatelé tvrdí, že se tím výrazně urychlí povolování staveb. Návrh má však i své odpůrce.

Tuto a další novinky obsahuje připravovaný návrh novely stavebního zákona, který má vláda po zapracování velkého množství připomínek poslat k projednávání do Poslanecké sněmovny v říjnu.

Právě novela stavebního zákona je hlavním tématem pracovního semináře, který pořádá senátní Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. Odborníci z dotčených ministerstev, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě či České komory architektů a také zástupci obcí a odborné veřejnosti se sejdou ve čtvrtek 24. září v Jednacím sále Valdštejnského paláce, kde sídlí Senát Parlamentu České republiky. Začátek semináře je v 9:30 hodin.

„Jsem rád, že se našemu výboru podařilo v dostatečném předstihu před projednáváním zákona v Poslanecké sněmovně a následně v Senátu uspořádat odborný seminář. Věřím, že jeho výsledkem budou poznatky a připomínky, které případně gesční Ministerstvo pro místní rozvoj může před předložením novely zákona do sněmovny ještě zohlednit. Osobně mám zkušenost, že právě připomínky zástupců obcí a odborné veřejnosti bývají zásadní a že není dobře, pokud s nimi není novela jakéhokoliv zákona dopředu podrobně prodiskutována. Právě tomu chceme naším seminářem zabránit,“ zdůvodnil organizaci semináře předseda senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Miloš Vystrčila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Slovy se nedá vyjádřit bolest a zděšení...

7:37 Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Slovy se nedá vyjádřit bolest a zděšení...

Komentář na facebookovém profilu k tragické události v Domově pro osoby se zdravotním postižením ve …