Vystrčil (ODS): Ocenění pro komunální politiky není nikdy dost

09.11.2015 17:32

Nevšední projekty a nevšední lidé za nimi. Tak zní podtitul prvního ročníku soutěže Komunální politik roku 2015, která pozná celkového vítěze i oceněné v dalších osmi kategoriích už ve čtvrtek 12. listopadu od 14.00 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky.

Vystrčil (ODS): Ocenění pro komunální politiky není nikdy dost
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

Soutěž o nejlepší realizovaný projekt na úrovni územní samosprávy vyhlásil časopis Moderní obec a vydavatelství Profi Press pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a pod patronací předsedy senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Miloše Vystrčila.

„Ocenění pro komunální politiky a další pracovníky na obcích a městech není nikdy dost. Jsem rád, že jsme společně s paní ministryní, Sdružením místních samospráv a časopisem Moderní obec můžeme v Senátu přispět ke zvýraznění té často drobné a někdy i nedoceněné práce našich lidí na obcích a městech. Každý, kdo není slepý, musí vidět, jak naše obce a města rozkvetly a často překvapují svojí malebností a dynamickým rozvojem. A jsou to právě velmi často starostové, zastupitelé a zaměstnanci obecních úřadů, kteří na tomto úspěšném rozvoji mají nemalý podíl,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil.

Cílem nové soutěže je vyhledat, zviditelnit a ocenit inspirativní a občansky přínosné projekty realizované územními samosprávami. Soutěž je otevřená pro obce, města a městské části všech velikostí a jejím prostřednictvím organizátoři vyzvali komunální politiky a zaměstnance samospráv, aby výsledky své práce, svého umu a své kreativity představili veřejně.

Na půdě Senátu tak pořadatelé vyhlásí nejlepší projekty v osmi dílčích kategoriích, ze kterých vzejde celkový vítěz. Jde o Sociální projekt roku (projekt péče o seniory, hendikepované a sociálně znevýhodněné občany), Děti a rodiče (projekt pro předškoláky a jejich rodiče), Sport a veřejné zdraví (podpora sportovních a pohybových aktivit občanů každého věku a podpora zdravého životního stylu), Kulturní, společenská a vzdělávací činnost (programy pro občany, rozvíjení kulturních a historických tradic), Odpadové hospodářství (systém a organizace sběru, likvidace a využití odpadů), Veřejná zeleň (péče o okrasné plochy, parky, lesy), Dopravní projekt roku (inovativní způsob řešení jednotlivých druhů dopravy a jejich harmonizace) a Ekologický projekt roku (malé i velké projekty na ochranu životního prostředí). Finanční prémie pro nejlepší v jednotlivých kategoriích je 20 000 Kč, celkový vítěz si odnese 50 000 Kč.

Program vyhlášení:

13.00 – prezence účastníků

14.00 – slavnostní zahájení

14.20 – vystoupení ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové

14.30 – vystoupení předsedy senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Miloše Vystrčila

14.40 – moderovaná diskuse s představiteli Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR

14.50 – slavnostní vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže Komunální politik roku 2015

15.45 – slavnostní raut ve foyeru

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Lidé si zaslouží novou vládu a profesionální ministry

6:33 Filip (KSČM): Lidé si zaslouží novou vládu a profesionální ministry

Ve vyjednávání pokračujeme a až na výjimky, které jsme předpokládali, například v oblasti bezpečnost…