Vystrčil (ODS): Pro unikátní obraz Požírán kravatami jsem získával kravaty v senátu

02.11.2015 22:20

Celkem 128 kravat, 10 šátků a 1 motýlek od členů Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky jsou základem ústředního díla, které láká zájemce na jedinečnou výstavu. Unikátní výtvor s názvem Požírán kravatami je totiž jedním z obrazů výstavy vysočinského výtvarníka Petra Vlacha, která od 5. do 16. listopadu zaplní pod souhrnným názvem Kravaty a růže Předsálí Jednacího sálu Senátu. Vernisáž výstavy, nad kterou převzal záštitu senátor Miloš Vystrčil, je na programu ve středu 4. listopadu od 17.00 hodin.

Vystrčil (ODS): Pro unikátní obraz Požírán kravatami jsem získával kravaty v senátu
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

„Poděkování kromě tvůrce Petra Vlacha patří také asi dvěma desítkám našich kolegyň a kolegů, kteří poskytli dostatek materiálu na ústřední obraz. Měli jsme to s paní poslankyní Janou Fischerovou rozdělené, ona získávala kravaty a šátky ve sněmovně, já v senátu. Petr Vlach pak podle mého názoru odvedl skvělou „práci“ a vytvořil velmi působivé dílo. Vím, že jeho záměrem je v budoucnu obraz vydražit a výtěžek věnovat na bohulibé účely. Moc mu držím palce a věřím, že třeba i výstava v Senátu tomuto záměru pomůže,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil.

Unikátní obraz Požírán kravatami byl již také vystaven na mezinárodní výstavě současného umění Human Rights (Lidská práva), kterou v italském Roveretu uspořádala Nadace Opera Campana dei Caduti. Vlach, jež pochází z Polné u Jihlavy a je v malířství autodidaktik s nevšedním uměleckým nadáním, se jí zúčastnil jako jediný umělec z České republiky už potřetí v řadě. Obraz, na který svými módními doplňky přispěli čeští poslanci a senátoři, vyjadřuje podle slov autora vliv vysoce postavených politiků a úředníků na mírová či válečná dění kdekoli na světě a naprostou bezmoc prostého člověka.

Jde o materiálový obraz opticky přitažlivé ikonické kompozice. V rovině přenesení je dle záměru umělce, jehož vzory jsou americký malíř Jackson Pollock a Němec Gerhard Richter, výrazně politicky a humánně účastný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Švarcbek (KSČM): Prostě jen dobrý byznys a pochybné vzory

8:39 Švarcbek (KSČM): Prostě jen dobrý byznys a pochybné vzory

Svět celebrit vládne. Prostředků a možností, jak vytvořit celebritu, je v dnešní době nepřeberné mno…