Dobrý den, dámy a pánové.
Já velice krátce zareaguji. Veškeré komentáře podporuji. Musím se vyjádřit k bodu č. 5, abych uvedl kontext toho bodu. My tady máme nějaký návrh, abychom k tomu vyjádřili určité znepokojení nad možným problémem pana premiéra, který může do budoucna nějakou formou ohrozit samotné jednání Evropské rady. A já jenom, aby bylo pochopitelné, o co jde, protože evropská pravidla jsou komplikovaná.
My tady máme riziko nějakého možného porušení střetu zájmů politika, který zastupuje Českou republiku na jednání Evropské rady. To znamená, pokud by se do budoucna potvrdilo, třeba za rok, za dva, nebo za deset, protože to může trvat dlouho, že pan premiér by byl ve střetu zájmů podle evropského nařízení, a tím by ovlivňoval i nastavení evropských fondů, tak co se může teoreticky stát. Může se stát to, že veškerá jednání pana premiéra Babiše ohledně nového rámce, ale i další věci, které se týkají dotací a veškerých financí evropských společenství, mohou být zneplatněna.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


