Zahradil: O euru musejí rozhodnout občané, ne zaměstnanci Agrofertu

07.01.2014 22:25 | Zprávy
autor: ODS

Ať již dopadne přetahovaná mezi prezidentem a předsedy koaličních stran jakkoli, výsledek bude podle člena vedení ODS Jana Zahradila jediný: pozice Česka v Bruselu bude výrazně oslabena.

Zahradil: O euru musejí rozhodnout občané, ne zaměstnanci Agrofertu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedala Výkonná rada ODS. Z tváří zúčastněných bylo cítit zmar z prohraných voleb

"Hlavním problémem vznikající koalice je nezájem o dění na evropské scéně a nekompetentnost ministrů, respektive koaličních stran," uvedl europoslanec Jan Zahradil, kandidát na prvního místopředsedu ODS. "Česká republika se v posledních letech stala součástí sílícího reformního proudu, který v Bruselu úspěšně prosazuje odpovědnější hospodaření nebo větší vstřícnost k podnikatelům. Strany nové koalice ovšem žádnou vlastní evropskou politiku nemají, a rezignují tak i na zastupování českých zájmů v Evropské unii."

Zahradil také ostře zkritizoval koaliční snahu o zrušení koruny a vstup do eurozóny. "Jestliže je v koaliční dohodě závazek uzákonit obecné referendum, jsme připraveni vzít budoucí vládu za slovo a požadovat, aby se první takové referendum konalo právě k otázce přijetí nebo nepřijetí eura," uvedl Jan Zahradil. "Z průzkumů jasně vyplývá, že občany toto téma znepokojuje a přejí si o něm rozhodovat. Argumenty našich eurohujerů ve stylu 'jednou jsme podepsali, teď už musíme se vším souhlasit' rozhodně odmítám. S eurem bychom dnes přijímali i dalekosáhlé závazky - mimo jiné splácet dluhy ostatních států - které v přístupové smlouvě před deseti lety nebyly."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…