Zahradníček (TOP 09): Umíráček bez diskuze

09.11.2017 8:39

Jako jednou z hlavních priorit Programového prohlášení Rady KK je (cit.) – „Komunikace s občany Karlovarského kraje, se starostkami a starosty obcí a měst za účelem aktivního podílu všech zainteresovaných na řešení problémů.“

Zahradníček (TOP 09): Umíráček bez diskuze
Foto: TOP 09
Popisek: P ředseda KO TOP 09 KV kraje Petr Zahradníček
reklama

V souvislosti se schvalovacím procesem Úpravy oborové struktury středního školství v kraji na mimořádném zastupitelstvu 1. listopadu vypadá programová priorita jako opravdu velmi špatný vtip. O procesu postupného zániku středních škol a účilišť v Nejdku, Lokti, Dalovicích a Horním Slavkově se totiž vedení kraje místním samosprávám ani nezmínilo, natož, aby s nimi tento problém jakkoliv řešilo! A přesto, že jsem se snažil na zastupitelstvu, kde byl tento tak zásadní materiál předložen dokonce až teprve v průběhu jednání, upozornit na to, že nejde o něm rozhodnout silově od stolu bez stanovisek samospráv a diskuze odborné veřejnosti, stalo se!

Jsem přesvědčen, že řada zastupitelů hlasovala i po čtyřhodinové debatě pouze pocitově, emocionálně, ale nikoliv racionálně na základě zvážení všech argumentů pro a proti. Ani to totiž nešlo, protože předložená prezentace vytrhla z kontextu mnohem obsáhlejšího materiálu KAP, který řešil střední školství jako celek, pouze odborné střední školy a účiliště. Navíc bez analýzy dlouhodobějších dopadů na sociálně ekonomické prostředí v místech umírajících škol. A obávám se, že ani vznik jakési expertní komise kraje, která má již schválený (!) materiál znovu posoudit, je už jen jakousi „úlitbou bohů“, kteří stejně jakékoliv připomínky zametou pod stůl. Smyslem posudku expertní komise totiž měl být argumentář, podle kterého by se teprve zastupitelstvo rozhodovalo. Jaký smysl však má mít takový argumentář, když už je stejně úprava schválena? Že bychom snad již schválené usnesení na prosincovém jednání krajského zastupitelstva revokovali? Tomu by se mi chtělo věřit, ale nevěřím! Přesto budu zvědav, jak kraj zareaguje na připomínky dotčených samospráv a argumenty odborníků… Ozývají se totiž sami, bez ohledu na učiněný slib krajské rady v programovém prohlášení.

PETR ZAHRADNÍČEK
KRAJSKÝ ZASTUPITEL ZA TOP 09

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balín: Schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR neúplná a „plonková“

22:56 Balín: Schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR neúplná a „plonková“

V úterý 29. 9. 2020 se uskutečnila další tzv. schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR na zámku v Lá…