Zdechovský (KDU-ČSL): Čekal jsem leccos, ale že jsou na Kubě lidé brutálně a prakticky bezdůvodně mláceni na ulici komunistickou policií...

21.03.2016 9:10

Čekal jsem leccos, ale fakt, že na Kubě jsou lidé brutálně a prakticky bezdůvodně mláceni na ulici komunistickou policii, byl šokující - vzkázal Tomáš Zdechovský eurokomisařce Mogherini.

Zdechovský (KDU-ČSL): Čekal jsem leccos, ale že jsou na Kubě lidé brutálně a prakticky bezdůvodně mláceni na ulici komunistickou policií...
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil Kubu společně s organizací Člověk v tísni v rámci tajné mise monitorování stavu tamních lidských práv, která jsou zde masově porušována tamním komunistickým režimem.

Posluchačům sdělil, co všechno musel podstoupit pro uskutečnění mise, zároveň je seznámil s realitou na Kubě a tím, jaké pro něho bylo setkání tváří v tvář s kubánským režimem, disidenty a členkami protestního hnutí „Ženy v bílém“. Tomuto hnutí sdružujícímu matky a ženy politických vězňů udělil v roce 2005 Evropský parlament Sacharovovu cenu za svobodu myšlení.

Posluchače zaskočilo, že Kuba je podle vyprávění pana europoslance moc chudá země. Řada lidí tam žije pod hranicí chudoby a je nepochopitelné, že mohou vyjít s 20 dolary na měsíc, protože za tyto peníze se toho na Kubě moc nepořídí.

Potraviny jsou v této zemi na příděl na základě tzv. měsíční knížky. Lidé mají například nárok na 20 vajec nebo 400 gramů cukru na osobu a měsíc. Na druhé straně jsou Kubánci velmi příjemní a vstřícní a rozdělí se i o to poslední, co mají.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Upřímně všem moc děkuji za podporu! Jedeme dále!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Zákon nastavuje regulaci realitní činnosti ve fázi zahájení

15:43 Ministryně Dostálová: Zákon nastavuje regulaci realitní činnosti ve fázi zahájení

Projev na 14. schůzi Senátu 11. prosince 2019 k zákonu o realitním zprostředkování