Zdechovský (KDU-ČSL): Europoslanci vyzvali Komisi k přípravě záchranného ekonomického balíčku

12. 3. 2020 10:45

Nucené karantény a další omezení v práci kvůli epidemii COVID-19 budou mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku a mohou vést k hospodářské krizi větší, než kterou svět zažil okolo roku 2008.

Zdechovský (KDU-ČSL): Europoslanci vyzvali Komisi k přípravě záchranného ekonomického balíčku
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL
reklama

Europoslanci proto vyzývají předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby představila stabilizační mechanismus a začala se co nejrychleji zabývat tématem podpory podnikatelů a pracovního trhu. Výzvu z pozice místopředsedy výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL) inicioval europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Téma dopadů opatření proti šíření COVID-19 nesmíme podcenit a už teď bychom měli začít dělat vše proto, abychom se vyhnuli hluboké ekonomické krizi. Na místě je proto zvážit implementaci adekvátních opatření na ochranu ekonomických zájmů občanů Unie,“ vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je iniciátorem dopisu europoslanců Leyenové. Výzva už má potřebnou podporu napříč jednotlivými frakcemi.

Zdravotnictví není v kompetenci EU, v tomto mají hlavní slovo jednotlivé státy. EU ale může podpořit podnikání a zaměstnanost. „Už příslib, že EU pomůže, podpoří za současné situace mnoho předně malých a středních podnikatelů, kteří se obávají budoucích dopadů nucených karantén i přímo nemocnosti zaměstnanců,“ doplňuje Zdechovský, který má kromě výboru pro zaměstnanost zkušenost i s působením v rozpočtových výborech a je připraven pomoci s konkrétními návrhy.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Marian Dancso - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: To by se hejtman nesměl utrhnout z řetězu

12:31 Senátor Valenta: To by se hejtman nesměl utrhnout z řetězu

Komentář na facebookovém profilu k prosazování výstavby nové nemocnice ve Zlíně