Zdechovský (KDU-ČSL): Klausova amnestie otevřela otázku smyslu trestu ve vězení

08.01.2014 18:37 | Zprávy

Kontroverzní amnestie z ledna 2013, dnes již bývalého prezidenta Václava Klause, otevřela téma, kdo a kde je za co uvězněn.

Zdechovský (KDU-ČSL): Klausova amnestie otevřela otázku smyslu trestu ve vězení
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

Mimochodem mnoho amnestovaných vězňů byli neplatiči výživného. A tady je potřeba si položit otázku, má logiku notorické neplatiče výživného posílat do vězení?

Asi se shodneme na tom, že neplacení výživného je rozhodně věc, která by měla být rychle řešena, protože vždy jsou na ni v konečném důsledku bity děti.

Pominu teď otázku přiměřenosti výživného, kdy jsou některým rodičům vyměřeny alimenty nesmyslně vysoké a jiným naopak nesmyslně nízké. Nicméně je takové odebrání svobody za neplacení alimentů pro dlužníka efektivním trestem?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vachatová

Hájíte Vachatovou. Co z toho, co se o ní psalo nebo vysílalo není pravda? To se dnes nesmí vyvolení snad kritizovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ferčíková Konečná (Zelení): Náboženský radikalismus v nejvyšších patrech státu

23:08 Ferčíková Konečná (Zelení): Náboženský radikalismus v nejvyšších patrech státu

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k sobotnímu Pochodu pro život